קמינים לחיסכון בחשמל ועיצוב הבית

נראה כי איך שלא נביט על כך, נגלה כי תחום עיצוב הבית הפך בשנים האחרונות לטרנד מוביל בתרבות הדיור שלנו ללא כל צל של ספק. רבים מבעלי הבתים והדירות מעוניינים לגור בבתים מעוצבים ואסתטיים ולא רק פרקטיים מן הסתם. רבים נעזרים במעצבים ובאדריכלי פנים כדי להגיע למראה מעוצב של הבית על פי אותו הסגנון המועדף עליהם, על מנת שיוכלו להרגיש שהם חיים במקום שהוא בית של ממש עבורם, ולא רק מבנה כל שהוא אשר נותן מענה לצרכי המגורים. אחד מן האלמנטים שנכנסו חזק בארץ בשנים האחרונות שמשמש גם כאלמנט עיצובי מרהיב, וגם כאלמנט החוסך חשמל באופן ניכר הוא – קמינים, או בלשון עממית – אחים.

קמינים – הם גם יפים וגם חסכוניים

קמינים הם למעשה אמצעי חימום יוצאים מן הכלל, אשר במקור נעשה בהם שימוש במאות הקודמות לפני חיבור הבתים לחשמל. אלה הם תנורי חימום שפעלו על עצים או פחם והיו מוצבים בחדר הגדול של המשפחה או במטבח ושימשו לחימום הבית בחורף. מאז אותם ימים עברנו שינויים ותהפוכות רבים בכל הנוגע לחימום הבית, אבל כיום ישנה חזרה למתקנים מיוחדים אלה המוסיפים חן רב לעיצוב הבית וגורמים לחסכון רב בחשמל. בדרך זו תורמים תנורים אלה גם לשמירה על הסביבה, כי כל צמצום בתצרוכת שריפת הדלקים בתחנות הכוח היא תוספת מבורכת לשמירה על איכות הסביבה.

קמינים שונים לעיצוב הבית

קמינים לחסכון ולעיצוב הבית פועלים על שני סוגי דלק עיקריים, ואלו הם:
• שריפת עצים
• שריפת גז
שני מקורות אנרגייה אלה נחשבים ירוקים ולא מזהמים והשימוש בהם חוסך בהוצאות החשמל. קמינים מיוצרים מברזל או מפלדה, וטכנולוגיית הייצור הנוכחית שלהם מאפשרת ניצול מירבי של האנרגייה לצרכי חימום מבלי לאבד אנרגיה מיותרת. קמינים אלה מגיעים בגדלים שונים וניתן להציב אותם צמוד לקיר, במרכז החדר או בפינה או להתקין קמין קיר קבוע בין שני חדרים עם ארובה יפה המבצבצת מעל לגג הבית וכדומה.

אודות admin