פתיחת סתימת ביוב ע"י ביובית

ביובית

ביובית

סתימה בביוב היא אף פעם אינה מאורע משמח. לרוב, סתימה בביוב מצריכה מאיתנו להתמודד עם הצפות, נזילות וריחות בלתי נעימים, ולבסוף גם לשלם מכספנו לצורך תיקון הנזק. כאשר אנו נתקלים בסתימה בשירותים או בכיורים בבית או בעבודה אנו פונים לאינסטלטור, שכן הוא איש המקצוע המתאים ביותר לצורך תיקון התקלה. אולם מה קורה כאשר מקור הסתימה הוא בקווי הביוב השכונתיים? ומה קורה כאשר מתרחשת סתימה בקו מים באמצע כביש ראשי? בעבור המקרים הללו הפתרון הטוב ביותר הוא הביובית.     

 

הפעולות השונות של משאית שאיבת ביוב

הביובית היא משאית אשר תפקידה הוא לפתוח סתימות ולמנוע הצפות בקווי מים מרכזיים. משאית הביוב מורכבת מכלי רכב, כאשר אל חלקו האחורי מחובר מיכל מים, ואל המיכל מחוברים צינורות שאיבה מאסיביים אשר נכנסים אל פתחי הביוב השונים, ושואבים את המים. משאית זו יכולה לפעול בשתי דרכים עיקריות:

  • המשאית מגיעה למקום הסתימה כאשר מיכל המים שלה ריק. המפעילים דוחפים את צינור השאיבה של כלי הרכב אל פתח הביוב הסתום, ולחץ השאיבה המופעל מן הצינור שואב את המים בביוב, יחד עם הפסולת, הענפים והעלים אשר סותמים אותו, אל תוך מיכל המשאית.
  • האופציה השנייה היא כאשר מיכל המשאית מגיע מלא במים. המפעילים דוחפים שוב את הצינורות אל תוך הביוב הסתום, רק שהפעם לחץ המים פועל בכיוון ההפוך, ודרך הצינורות עוברים מי המיכל בלחץ גבוה אשר משחרר את הסתימה, ושוטף את הפסולת לפתחי הביוב.

על דרך הפעלת משאית הביוב אחראים להחליט המפעילים, אשר מנוסים היטב באופן פעולתה, ויודעים מה היא הדרך הטובה ביותר לטפל במפגע שלפניהם. אתם, בתור אזרחים אשר סובלים מסתימות ונזילות בבית, אינכם יודעים מתי יש צורך בהזמנה של משאית הביוב, רק אינסטלטור מנוסה אשר אינו מצליח לטפל בתופעה ימליץ על הזמנת השירות.

 

ביובית לשמירה על איכות הסביבה

קווי ביוב סתומים עשויים לגרום מצב בו מי הביוב יעלו על גדותיהם. מי ביוב אשר זורמים חופשי על פני הקרקע, ולא בתעלות השונות המיועדות לכך עשויים להוות מפגע סביבתי מסוכן מכמה סיבות עיקריות:

  • ראשית, זרימה של מי ביוב חופשיים על גבי הקרקע או הכביש יכולים להוות סכנת החלקה להולכי הרגל ולמכוניות השונות.
  • שנית, קווי ביוב אשר זורמים חופשי עשויים לחלחל או להגיע בטעות אל מי השתייה, מה שעשוי להיות מסוכן.
  • לבסוף, מי ביוב פתוחים מושכים אליהם ג'וקים, עכברושים ומזיקים נוספים אשר יכולים להוות מטרד בבתי הדיירים.

ביובית היא למעשה הפתרון הטוב והמהיר ביותר לפתיחה וניקוי של קווי ביוב סתומים בצורה אסתטית ויעילה. פתיחה של קווי הביוב על ידי המשאית תמנע הצפות למיניהם, ותסייע לשמירה על איכות הסביבה.

 

משאית ביוב לסתימות

הביובית היא פתרון מצוין למקרים בהם ישנן סתימות בקווי ביוב באזורים ציבוריים, והיא מסייעת לשמירה על סביבה נקייה ונעימה.

תגיות:

אודות admin