פרזול, עיצוב הבית ואיכות הסביבה

פרזול בניין הוא אחד התחומים המרתקים ביותר בענף הבנייה והריהוט. פרזול הוא התחום המייצר את כל אביזרי המתכת לבית ולרהיטי הבית, ועיקר עיסוקו הוא עבודות מתכת בכבישה המעצבות מתכות בעזרת חימום, פטיש וסדן. מדובר על כל אותם אביזרים הקשורים לרהיטים שונים בבית, לדלתות, לארונות וכיוצא באלה. פרזול כולל בין היתר את המוצרים הבאים:

  • צירים
  • ידיות
  • גלגלי עגלות
  • גלגלים לרהיטים
  • מכסי מנעולים
  • ועוד

ייצור חלקי הפרזול נעשה בדרך כלל ממתכת חזקה ועמידה בפני חלודה. כאשר מדובר בצירים לדלתות או בידיות לא תרצו שהאביזר ישאר לכם ביד לאחר כמה שימושים, או שיחליד כעבור חצי שנה. פרזול חייב להיעשות ברמה מאד גבוהה, ועל כל האביזרים להיות עמידים לשנים ארוכות. בנוסף לחוזק ולעמידות של אביזרי הפרזול עליהם להיות גם מאד אסתטיים, וכאן נכנס לתמונה העיצוב של אביזרי פרזול. עיצוב של אביזרי פרזול הוא אמנות בפני עצמה, וניתן לראות אין ספור סגנונות ועיצובים שונים.

פרזול ואיכות הסביבה

ענף הפרזול מתגייס אף הוא לטרנד איכות הסביבה, וסטנדרט הייצור של האביזרים השונים במפעלי הפרזול בארץ עומד בתקנים של איכות הסביבה מבחינת החומרים שממנו מיוצרים האביזרים השונים ושיטות הייצור ידידותיות לסביבה. כל מפעל ייצור העובד עם מכונות שונות עלול לפגוע בסביבה בכמה אופנים: על ידי פליטת גזים ממנועי שריפה פנימי, על ידי הפסולת שהמפעל מייצר וכדומה. ענף הפרזול דואג לפינוי כל הפסולת התעשייתית שהוא משאיר אחריו למיחזור או להטמנה במקומות מורשים. בנוסף, רוב העבודה במפעלי ייצור של אביזרי פרזול נעשית במכונות, שאינן מזהמות ואינן פוגעות בסביבה.

כמו כן, מוצרי החברה עשויים כולם מחומר שניתן למחזר אותו, כך שגם אם אתם מחליפים את כל הפרזול בבית ניתן לשלוח את כל הפרזול הישן למפעלי מחזור שונים שיתיכו את המתכת, ויעשו בה שימוש חוזר.

בחירת פרזול לבית

כאשר אתם בונים בית חדש או עומדים להכנס לדירה בבניין חדש נושא הפרזול מקבל משמעות גדולה. עיצוב הבית שלכם כולל מספר רב של אלמנטים שתצטרכו לקחת בחשבון ופרזול הוא אחד מהם. אביזרי פרזול הם כל אותן אביזרים פרקטיים מצד אחד, שיכולים לשנות את האווירה בבית מצד שני. כאשר מדובר בארונות למטבח הדבר עוד יותר בולט כי על הפרזול להיות מתאים לסגנון המטבח. אם אתם מזמינים מטבח כפרי מעץ מלא תרצו לבחור פרזול שונה מפרזול למטבח מודרני עם הרבה מתכת וזכוכית.

גם בחירת הידיות לכל הדלתות בבית היא חלק מהעיצוב של הבית, ויש לוודא שקיימת התאמה בין ידיות הדלתות בבית והקו העיצובי הכללי של הבית. באותה צורה יש לחשוב גם על צירי הדלתות, צירי דלתות הארונות וכדומה.

כדי למצוא אביזרי פרזול חזקים ויפים היכנסו לאתרי האינטרנט השונים, כדי לגלות את המגוון הרחב של המוצרים הקיימים כיום בשוק.

הכתבה באדיבות – עמישי פרזול

אודות admin