פינוי פסולת לשמירה על איכות הסביבה

בכל אתר בנייה מצטברת פסולת בניין כתוצאה מעבודות עפר במקום, הריסת מבנים ישנים לצורך בניית חדשים, וכל גם לגבי מקומות שנעשים בהם שיפוצים או הרחבות. פינוי פסולת בנייה חשובה מכמה טעמים, ובראשם בריאות האנשים ושמירה על איכות הסביבה.

פסולת בנייה מסוכנת והטיפול בה

פסולת בנייה יכולה להיות לא רק מלכלכת, אלא גם רעילה ובמקרים אלה יש חשיבות רבה לפינוי הפסולת למקומות מורשים בלבד לצורך הטמנתה על פי החוק. בשנות החמישים והשישים נהגו לבנות בארץ בעזרת אסבסט. אם השנים התגלה כי אסבסט הוא חומר מסוכן והבנייה איתו נאסרה, אך קיומם של מבנים רבים ובמיוחד גגות אסבסט עדיין מטרידים רבים, והסכנה היא בעת עבודות הריסה של מבנים אלה.

כאשר הורסים מבני אסבסט יש לנהוג במשנה זהירות מכיוון שבתהליך ההריסה נשברים לוחות האסבסט, והם עלולים להפיץ אבק מזיק שיכול לגרום למחלות קשות. עבודות הריסה אלו חייבות להתקיים על פי התקנים, ויש לסגור אתר עבודות כזה לאנשים מזדמנים. על העובדים לעבוד עם ציוד בטיחות שמיועד לעבודות אלה כדי לשמור עליהם בזמן העבודה. פינוי פסולת בניין שכזו חייב להיעשות גם היא במשנה זהירות, ויש להעבירה אך ורק למקומות מורשים על פי החוק לצורך הטמנתם.

דרכים שונות לפינוי פסולת בנייה

כדי לעשות פינוי פסולת כראוי ישנן כמה דרכים לשם כך:

  • פינוי באמצעות עגלות פסולת בגדלים שונים
  • פינוי באמצעות משאיות פסולת גדולות
  • פינוי באמצעות מיכלי פסולת מיוחדים במקרים של פסולת רעילה

בחירת חברה לפינוי פסולת

בחירה לפינוי פסולת חייבת להיעשות לפי הפרמטרים הללו:

  • רישיון בתוקף – יש לבחור חברה בעלת רישיון לפינוי פסולת המסיעה את הפסולת, אך ורק לאתרים מורשים למען שמירה על איכות הסביבה והבריאות של כולנו.
  • ניסיון ואמצעים – חברה לפינוי פסולת חייבת להיות בעלת נסיון ובעלת כל האמצעים לפינוי פסולת בכל המצבים, לרבות עגלות פסולת ושרוולי פסולת למקרים של שיפוץ דירות, משאיות פינוי מיוחדות עם כיסויי ברזנט מותאמים, ציוד לעבודה עם סוגי פסולת שונים וכדומה.
  • שירות ואמינות – פינוי פסולת אינו דבר שסובל דיחוי. על החברה שאתם בוחרים להיות אמינה, ולהגיע בדיוק ביום ובשעה שקובעים לה. על החברה להיות זמינה מבחינת הציוד שלה, ולא יכול להיות מצב שתאלצו לחכות מספר ימים לפינוי הפסולת עקב שימוש בכלי החברה באתרים אחרים.

חשוב לזכור כי פינוי פסולת הוא חלק אינטגרלי מעבודות הריסה ובנייה בכל מקום ואתר. פסולת בנייה יכולה להכיל מרכיבים גדולים ומאד מסוכנים, ויש להובילם לאתרי פסולת מרוחקים מן העיר, כדי לשמור על איכות הסביבה ועל בריאות התושבים. בכל בחירה של חברת הריסות למבנים יש לוודא כי לחברה אמצעי פינוי עבור הפסולת, וכי היא עובדת ברשיון ומפנה רק לאתרים מורשים.

המאמר נכתב באדיבות – א.ס. חליל בע"מ

אודות admin