על הקשר בין פינוי פסולת לשמירה על הסביבה

פינוי פסולת

פינוי פסולת

אנו חיים בעולם שבו המודעות לנושאים של אקולוגיה והגנת הסביבה, הולכת ועולה עם השנים. חשוב מאד לדעת, שלא מדובר על מותרות. מצד אחד, יש גורמים שמזהמים יותר ויותר את הסביבה, אך אנו עדים מהצד השני גם לתהליך חיובי יותר. זהו התהליך שבו אנשים מבינים את החשיבות שבשמירה על הסביבה למענם ולמען הדורות הבאים. אחד מהתהליכים ששומרים יותר מכל על הסביבה, הוא התהליך של פינוי פסולת. לא מדובר על הפסולת הביתית, אלא על פינוי של פסולת תעשייתית, פסולת כימית, פסולת של מי שפכים, פסולת בניין, וכיו"ב. אז מה בעצם הקשר בין השניים?

נקודות ההשקה בין הפינוי לסביבה

  • מניעת זיהומים באזור – כאשר יש פסולת שמצטברת באזור מסוים, הרי שמדובר על פתח עצום לזיהומים אפשריים. כאשר הפסולת הולכת ומצטברת והיא איננה מטופלת כיאות, יש סיכוי גבוה יותר למזיקים שיגיעו לאזור ויעבירו זיהומים. גם חיידקים שיש באזור יכולים להתחיל להשפיע על בני האדם, החי והצומח. כמובן שאחת מהסכנות הגדולות ביותר האי שהפסולת תחלחל לתוך הקרקע, וכך תזהם את מי התהום. מדובר אם כן על סכנה בריאותית וסביבתית כאחד. רק תהליך מסודר של פינוי פסולת, מסייע בהעלמת הגורם המזיק מן הסביבה.
  • העברה לאתר מורשה – כאשר פונים לאנשים שמפנים פסולת שלא כחוק ולא ברישיון, אפשר שהם פשוט יזרקו את הפסולת באתר לא מורשה. גם אנשים פרטיים שמחליטים לפנות את הפסולת מאזורם, עלולים לפנות אותה, ולו בתום לב, לאזור שבו היא תזיק מאד. לעומת זאת, שירות מקצועי של פינוי פסולת, מטעם חברה שפועלת ברישיון של המשרד להגנת הסביבה, הוא שירות שיוכל לשמור על הסביבה היטב. הפסולת כולה מפונה לאתרי הטמנה ייעודיים. בעצם אם הפסולת לא מפונה לאתר מורשה – התהליך כולו לא תורם לסביבה.
  • מחזור הפסולת – אחד מהתהליכים שתורמים במיוחד לסביבה, הוא התהליך של מחזור פסולת. כיום, משתמשים בפסולת ממוחזרת להפקת אנרגיה. כך, מחליפים את השיטות המזהמות להפקת חשמל, ובמקום זה משתמשים בפסולת והתרומה היא כפולה – גם מצמצמים את כמות הפסולת, וגם מצמצמים את התלות במשאבים מתכלים כמו נפט או פחם שמחירם גבוה הרבה יותר. תהליך המחזור הוא לרוב תהליך של שריפת הפסולת. בשריפה משתחררים גזים שונים, אשר מהם מפיקים את האנרגיה הנדרשת. חשוב לציין, שתהליך השריפה עצמו מסייע מאד בצמצום כמות הפסולת, ואף מנקז החוצה חיידקים מזיקים. כמו כן, כך אתרי ההטמנה אינם עולים על גדותיהם, ולא נוצרים מפגעים סביבתיים.

בואו גם אתם לתרום לסביבה

בתהליך של פינוי פסולת, אם כן, אנו רואים כיצד התרומה לסביבה מתקיימת בכמה רמות – גם מונעים התפתחות של זיהום במקום המקורי שבו הפסולת הושלכה, גם דואגים שהפסולת תפונה לאתר ייעודי, וגם אפשר להשתמש בפסולת לטובת ייצור אנרגיה, וכך לתרום לסביבה באופן כפול ומכופל. לצורך כך, יש רק ליצור קשר עם חברה מוכרת בתחום, ושומרים על הסביבה בקלות.

אודות admin