על הדברה ירוקה ועל האופן שבו היא פועלת

לא פעם, אנו מוצאים את התחום של הדברה ירוקה, תחת מספר הגדרות וקטגוריות שונות. האם ההדברה הירוקה היא הדברה אורגנית? האם היא לא פוגעת בסביבה או שכן? מתי בכלל אפשר להשתמש בה? נגד אילו מזיקים היא יעילה? האם גם היא דורשת הכנות מסוימות?
אכן, נראה שההדברה הירוקה אמנם הופכת לפופולרית, אך מעטים מבינים במה היא כרוכה. חיברנו עבורכם מדריך קצר, שיסביר לכם מהם עקרונות ההדברה הירוקה, וכמובן גם מהם היתרונות הבולטים שלה, לעומת סוגי הדברה אחרים.

כך פועלת ההדברה הירוקה

● לא רעילה לבני אדם – אין ספק שהיתרון הבולט ביותר של הדברה ירוקה מול הדברה שאיננה ירוקה, הוא בכך שהחומר הרעיל למזיקים, לא רעיל עבור בני אדם. כמובן שמבוגרים אמנם לא נוטים לאכול רעלים, אך הדבר מסייע בעיקר למשפחות עם ילדים קטנים, שחוששים שהילדים יהיו חשופים לחומרים מזיקים. חומרי ההדברה הירוקה רעילים באופן ספציפי לסוג המזיק, ולכן אין סכנת הרעלה לבני אדם.
● לא רעילה לבעלי חיים אחרים – עוד יתרון חשוב של הדברה ירוקה הוא בכך שהיא לא רעילה ברוב המקרים לחיות המחמד. בעלים של כלבים וחתולים, חוששים לא פעם שהחיות יבלעו את הרעלים למזיקים, ויורעלו. ההדברה הירוקה מונעת מקרים אלו. חשוב מאד לציין ולומר, שיש חומרים בתחום הירוק, שבכל זאת עלולים להיות מסוכנים לחלק מבעלי החיים, ולכן חשוב לוודא עם המדביר מה טיבו של החומר, והאם בכל זאת צריך להרחיק את חיית המחמד.
● לא דורש פינוי – אחת הבעיות המרכזיות בהכנה להדברה, הוא בפינוי. אתם צריכים להיות יום שלם מחוץ לבית, וכך כל שגרת היום שלכם נהרסת. בהדברה ירוקה לעומת זאת, אין כל בעיה! מכיוון שהחומר עצמו לא רעיל לבני אדם, אפשר לשהות בבית בזמן שההדברה מתבצעת. אתם אף תשימו לב, שהמדביר לא חובש את המסכה הרגילה לסינון רעלים, מה שאומר שבטוח לגמרי להיות באזור בזמן ההדברה.
● לא דורש איטום – בחלק ניכר מהמקרים, חומרי הדברה ירוקה ל דורשים מכם איטום מיוחד של כל חלקי הבית. אתם בוודאי זוכרים כיצד בהדברה הרגילה, עליכם לסגור היטב את הארונות, ולעתים אף לאטום את כלי מטבח שלכם, כדי שהרעל לא ידבק אליהם. בהדברה הירוקה ממילא אין חשש להרעלה, ולכן לא צריך להכין את הבית במיוחד.
● מלכודות ספציפיות למזיק – אחד מהעקרונות הבולטים של ההדברה הירוקה, הוא בכך שהיא צריכה לפעול באופן ספציפי נגד המזיק. אז איך אפשר לדאוג לכך? פשוט מאד – מציבים מלכודת עם פיתיון ספציפי לסוג המזיק. כך למשל, משתמשים במאכלים שמושכים את המזיק, או אפילו מפזרים פורמונים שמושכים אותו מינית. כך, לא בני אדם ולא בעלי חיים אחרים יתפתו לגשת, וכך מונעים הרעלה מיותרת.

הדברה ירוקה – מתקדמים לדור הבא

אין ספק שההדברה הירוקה, הפכה להיות בשנים האחרונות פופולרית במיוחד. המשרד להגנת הסביבה מעוניין לקדם את עקרונות ההדברה הירוקה, ולכן יותר ויותר מדבירים עוברים להשתמש בשיטות הללו. לכם כצרכנים, יש אך ורק מה להרוויח כתוצאה מהמעביר שליטה הירוקה, ואתם מוזמנים להתנסות בה בכדי למנוע מהמזיקים לשוב.

 

אודות admin