עבודות עפר ושמירה על הסביבה

עבודות עפר נחוצות בכל מקום שבו יש צורך בהקמת תשתיות מסוגים שונים. עבודות עפר הם בדרך כלל העבודה הראשונה המתבצעת בכל אתר בנייה, ולא משנה אם מדובר בבניית בית פרטי או בחפירה לצורך בניית בריכה, בבניית בניין מגורים או מבנה מסחרי, בהקמת מחסנים או מבנים תעשייתיים, בהקמת גשרים ומחלפים, מנהרות לכבישים מהירים או תשתיות להנחת מסילות ברזל וכדומה. בכל עבודה מסוג זה נדרשים כלי עבודה כבדים שונים, מיומנות ונסיון בעבודה, ועל הכל להתבצע במדויק לפי תוכניות העבודה ועל פי כללי השמירה על הסביבה.

עבודות עפר הן עבודות כבדות ומלכלכות היוצרות הרבה פסולת והרבה אבק. אחד הדברים שחברות מתקדמות בתחום זה מעמידות לעצמן כאתגר הוא השמירה על איכות הסביבה והטבע. לשם כך יש כלי עבודה שונים המותאמים לעבודה במקומות שונים, ויכולים להוות דוגמה לשמירה על איכות הסביבה.

היכן מבצעים עבודות עפר?

כפי שנאמר, עבודות עפר נחוצות בכל אתר בנייה ובמקומות נוספים רבים כגון:

  • עבודות פיתוח ותשתיות שונות
  • סלילת כבישים ומסילות ברזל
  • לפני עבודות ריצוף שונות
  • לפני סלילת משטחי אספלט גדולים
  • במחצבות שונות וכדומה

כדי לבצע את העבודות תוך פגיעה מינימאלית בסביבה ישנם כיום רכבי עבודה מסוגים שונים, היכולים לעשות את העבודות הנחוצות בלבד תוך פגיעה מינימאלית בסביבה. בין כלי עבודה אלה ניתן למנות: בובקט מחפרון, בובקט כף רגילה, בובקט פטיש חציבה, מחפרונים שונים, מחפרון פטיש חציבה, שופלים עם בגרים לחציבה, משאיות לפינוי פסולת, בולדוזרים בגדלים שונים, טרקטורים לפינוי עפר ופסולת, עגלות לפינוי פסולת בגדלים שונים, מכבשים מסוגים שונים וכדומה.

בחירת הכלי הנכון לעבודה הרצוייה

עבודות עפר מצריכות הפעלת כלים רבים, וניתן לבחור בין כלי עבודה שונים לביצוע העבודה כך שיתאימו בדיוק לאופי העבודה, ויגרמו לכמה שפחות נזק לסביבה. בחירת כלי עבודה למקומות צרים כדי למנוע פגיעה בצמחייה קיימת או בעצים שרצוי להשאירם במקום תהיה גם יעילה יותר, וגם תשמור על הסביבה מבלי לפגוע בה.

בנוסף, עבודה נכונה לשמירה על הסביבה מחייבת פינוי כל פסולת העבודות מן המקום למקומות פינוי פסולת מורשים בלבד ששם ניתן לעשות מיחזור של הפסולת או הטמנתה במקומות מורשים.

פינוי פסולת העבודות חשוב גם מבחינה בריאותית בשל הסכנה של התנדפות חומרים רעילים העשויים להימצא בפסולת זו, ולגרום למפגעים תברואתיים קשים לאנשים העוברים או המתגוררים בסביבה הקרובה. פינוי פסולת עבודות עפר חשובה גם מבחינת השמירה על איכות הסביבה הקרובה לכל האנשים המתגוררים בסמיכות למקום.

כאשר אתם זקוקים לעבודות תשתית עליכם לברר היטב עם החברה שמעניקה שירותים אלה כי היא מחזיקה את כלי העבודה הנחוצים על מנת שתוכלו להיות בטוחים, כי נעשה הכל כדי לשמור על איכות הסביבה והחיים שלכם במקום.

המאמר נכתב באדיבות – א.ס. חליל עבודות עפר

תגיות:

אודות admin