מערכות סינון אוויר – הדרך של תעשיית המזון לשמור על איכות הסביבה

בעידן השפע בו אנו חיים, תעשיית המזון עובדת הרבה יותר קשה מבעבר. מסעדות חדשות קמות חדשות לבקרים, חברות קייטרינג מציעות את שירותיהן להורים העסוקים וחברות קטנות יחסית מציעות לנו שירותי חלוקה של לחמים ומיצים טריים עד הבית, משום שבעליהן יודעים שלאנשים פשוט אין היום זמן להכין אוכל, והם מעדיפים לשלם למישהו אחר בעבור השירות.

כתוצאה מההתפתחות הניכרת בענף, עלול היה להיגרם נזק רב לאיכות הסביבה. אחרי הכול, על מנת לצלות בשרים, לטגן מאכלים בסגנון סיני או יפני ולהכין "פס ייצור" של מנות לצורכי מכירה, עושים שימוש בהרבה מאוד מכשירים צורכי אנרגיה ומזהמים, ביניהם מתקני צלייה, תנורים, כיריים ועוד. התוצאה – הרבה עשן שמזהם את חלל האוויר, שמן שעלול לזהם את הקרקע ופליטה של חומרים נוספים שעלולים להזיק מאוד לחי ולצומח בסביבה.

הפתרון: מערכות סינון אוויר

מכיוון שהנזק שעלול להיגרם לסביבה ברור, המשרד לאיכות הסביבה קבע חוק שלפיו מסעדות ובתי עסק נוספים המשתייכים לתעשיית המזון חייבים להתקין במתחם ההכנה מערכות סינון אוויר מאוד מסוימות. תקן איכות הסביבה המתייחס למערכות אלה קובע כי המערכות צריכות להכיל את הרכיבים הבאים:

  • מסננים מיקרוניים ראשוניים ומשניים בעלי יעילות מינימלית של 40% – 60%.
  • מסנן שקים בעל יעילות של 85% – 95% העומד בתקן סינון  .EU-8 EUROVENT
  • אם מדובר במקום בו צולים או מעשנים בשר או דגים או שמבצעים טיגון הסגנון סיני / תאילנדי (הקפצה) – יש להתקין משקע אלקטרוסטטי במקום מסנן השקים. על משקע זה להכיל לפחות 5.7 של שטח קליטה לכל 1000 מק"ש של אוויר מטופל ולעמוד בתקן סינון  EU-9 EUROVENTומסנן המבוסס על פחם פעיל בעל לפחות 17.5 ק"ג פחם לכל 1000 מ"ק/שעה של אוויר. יש לוודא שהמתקן הינו בעל דלתות ציריות עם ידית פתיחה, המאפשרות גישה נוחה למתקן לצורך תחזוקת המסננים ובדיקתם.

גם למען לקוחות מרוצים

התקנת מערכות סינון אוויר במסעדות ובכל מקום בו מיוצר אוכל ונמצאים גם לקוחות, משרתת לא רק את הסביבה החיצונית הקרובה למקום אלא גם את האנשים הנמצאים בתוכו. אחרי הכול, הרבה יותר נעים לאכול או לקנות אוכל במקום שאינו אפוף בעשן ושאינו מלא ריחות של תבשילים ושל צלייה, והמערכות המותקנות במקום מסייעות לתנאים אלה להתקיים. המערכות יונקות אליהן את הריחות ואת הרעלים, וכך מאפשרות לבאי המקום ליהנות מאוויר הרבה יותר נקי, מריחות הרבה יותר עדינים ומאווירה הרבה יותר נעימה.

נושמים הרבה יותר טוב

בזכות אותן מערכות סינון אוויר שמותקנות במסעדות ובמפעלים המשתייכים לתעשיית המזון, הסביבה נשארת הרבה יותר נקיה וירוקה, האנשים נהנים מאוויר הרבה יותר נעים לנשימה וגם תנאי העבודה משתפרים מאוד. לכן, חשוב מאוד שבעליהם של עסקים המשתייכים לתעשייה הענפה הזאת, שמשרתת היום מיליוני אנשים בכל חלקי הארץ, יקפידו על התקנות ועל הנהלים ויתקינו את המערכות במקומות הנדרשים. מומלץ מאוד לקבל ייעוץ והדרכה מאיש מקצוע, אשר יספק את כל המידע הדרוש ויסייע לבחור את המערכת המתאימה לאופן ייצור המזון במקום וכמובן – לתנאי השטח עצמם. אסור לשכוח, שהתקנת המערכות הללו היא טובה וחשובה לא רק לסביבה, אלא גם ללקוחות, ושאם האווירה במקום תהיה טובה זה ישפיע מאוד על החלטתם אם להגיע שוב או לא.

לא מתפשרים על איכות האוויר

על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר (סביבה ירוקה, סביבת עבודה נעימה ולקוחות מרוצים) חשוב לא להתפשר על איכותן של מערכות סינון אוויר, ולהתקין רק את אלה העומדות בכל דרישות התקן ואשר יספקו את התנאים האופטימליים למקום ולסביבה כאחד. חשוב לוודא שהמערכת הנבחרת תסופק לכם עם אחריות מלאה, על מנת שבכל מקרה של תקלה או בעיה יהיה לכם אל מי לפנות. לאור זאת, מומלץ מאוד לרכוש את המתקן מחברה מוכרת וידועה בתחום, המשווקת אך ורק מערכות סינון אוויר מתקדמות, מתוצרת החברות המובילות בעולם. רכישה שכזאת תאפשר לכם, ללקוחותיכם ולסביבה ליהנות מאוויר נקי ונטול רעלים וכמובן – מסביבה הרבה יותר נעימה. על מנת לשמור על התוצאות הטובות, יש להקפיד על תחזוקה נכונה של המערכת, הכוללת בדיקה של כל חלקיה, ניקוי המסננים ודיווח לטכנאי על כל בעיה או תקלה. בדרך זו תבטיחו את פעולתה התקינה של המערכת, ותיהנו מתוצאות השימוש בה לאורך זמן.

לסיכום – מערכות סינון אוויר חייבות להיות מותקנות בכל חברה ועסק המשתייכים לתעשיית המזון. חשוב לבחור את המערכות המתאימות לסוג הכנת המזון המתקיימת במקום ולתנאי השטח, ולכן מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לביצוע הבחירה הנכונה. רק בריאות!

המאמר נכתב באדיבות הצלחה- מערכות סינון אוויר

אודות admin