מערכות מיזוג אוויר כפתרון ירוק

מערכות מתקדמות של מיזוג אוויר מבוססות על נפח קירור משתנה, ולכן מציעות חיסכון באנרגיה. מערכות אלו מתאימות בעיקר לבתי עסק, מחסנים מפעלים. המערכות הן אלטרנטיבה לאמצעי המיזוג המסורתיים אשר שימשו בעבר את צורכיהם של הלקוחות. נהוג להתייחס אל מערכות מיזוג האוויר במונח VRV או VRF שפירושו זרם קירור משתנה. החיסכון באנרגיה בפועל הוא תוצאה של נפח או זרם קירור המותאם במדויק לטמפרטורה הנדרשת. במילים אחרות, במערכות מיזוג אוויר ישנה שליטה אופטימליות על אופי הקירור ועוצמתו.

החיסכון באנרגיה בא לידי ביטוי בטווח הקצר והארוך, ועשוי להגיע לצמצום הוצאות של מאות אלפי שקלים בשנה. יתרה על כך, זהו פתרון ירוק הזוכה לפופולאריות בקרב גופים המגלים רגישות לנושא של איכות הסביבה.

הפתרון הירוק של מערכות המיזוג הוא בעל מספר מאפיינים מיוחדים אותם כדאי להכיר:

א. מערכת מודולוארית – מערכת המיזוג בנויה מיחידות משנה רבות, ולכן ניתן לפרק אותה ולהחליף בה חלקים בצורה מדויקת. זהו פתרון ירוק וחסכוני המונע מצד אחד בזבוז של רכיבים תקינים, אך מצד שני מאפשר שמירה על פעילות יעילה וניצול נכון של חשמל או מים.

ב. מערכת בעלת יחידות קומפקטיות – בעת התקנה של מערכות VRF-VRV אין צורך בשינוי הנדסי של המבנה או הקירות. היחידות הקומפקטיות משתלבות עם עיצוב החלל, וכך מאפשרות ניצול מלא של התכונות הטכניות.

ג. רמת רעש – למערכת מיזוג אוויר יש רמת רעש נמוכה בהרבה ממערכות מיושנות הפועלות על מדחסים ומצננים. רמת הרעש הנמוכה מקלה על העובדים, מאפשרת שגרת עבודה מהירה ותקינה, ואף עוזרת בשמירה על יחסי עבודה מול מפעלים שכנים.

השוק עובר לפתרונות ירוקים

פתרונות ירוקים מהווים כיום חלק בלתי נפרד מהדרישות של הלקוחות בשוק הפרטי, העסקי והמוסדי. את מערכות המיזוג האיכותיות ניתן להתקין בווילות, וכך ליהנות מטמפרטורות נוחות ללא צורך בהשקעה מיותרת. לעומת זאת, גורמים מובילים בענף התעשייה והמסחר משתמשים במערכות המיזוג על מנת לשדרג את האקלים בתוך החלל הסגור. בשוק המוסדי מערכות המיזוג הן כיום סטנדרט קיים, ולכן ניתן לראות אותן בבנייני ממשלה, עיריות ועוד.

מערכת מיזוג האוויר מהווה פתרון ירוק בכל רחבי העולם, ולכן היא זוכה להצלחה. זו היא מערכת אידאלית עבור בניינים רבי קומות וגורדי שחקים, אך ניתן לנצל אותה גם בעת שיפוץ ושימור מבנים. מערכת המיזוג מתאימה לכל מי שמעוניין להקל על רמת הרעש או להגביל את כמות הגז במזגנים. זו מערכת משוכללת המבוססת על היכרות מעמיקה עם עולם המיזוג וההתקנה שלה מבוצעת על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

פתרון ירוק מהסוג של מערכת מיזוג אוויר מעורר אופטימיות בקרב הצרכנים. בנוסף, זו היא מערכת המוכיחה, כי שמירה על איכות הסביבה לא צריכה לבוא על חשבון איכות החיים בבית ובעסק.

נכתב באדיבות חברת הצבי קירור ומיזוג אויר בע"מ

אודות admin