מערכות בקרה דירתיות לחיסכון באנרגיה

על ידי חיסכון באנרגיה ניתן לנצל את הטכנולוגיה המתקדמת לצורך צמצום הוצאות חודשיות קבועות. בניגוד לשיטות חיסכון אחרות, החיסכון באנרגיה אינו דורש ויתור על איכות החיים או על השגרה. בעזרת מערכות בקרה דירתיות לחיסכון באנרגיה יכול גם השוק הפרטי ליהנות מאמצעים חדשים כמו מערכות חימום בגז.

מספר מאפיינים ייחודיים אחראיים על כך שבאמצעות מערכות חימום ניתן ליצור בקרה דירתית אופטימאלית:

א. המחממים של מערכות הגז מופעלים עם פתיחתו של כל ברז בבית, ולכן המים החמים מגיעים באופן מיידי וללא הגבלה.

ב. מכשירי החימום נסגרים עם סיום השימוש, מה שמאפשר ניצול יעיל יותר של אנרגיית הגז – בעיקר עבור משפחות.

ג. הגז ידידותי יותר לסביבה, ואינו מייצר את הנזקים עליהם אחראי הדוד החשמלי.

ד. ניתן לחבר את מערכות החימום אל דודי שמש, וכך להפעיל אותן רק בהתאם לבקשה ספציפית או כאשר מפלס המים בדוד יורד מתחת לטמפרטורה מועדפת.

מערכות חימום בגז ומוצרים נוספים

אחד היתרונות הגדולים של מערכות חימום בגז הוא הורסטיליות. חברות המתמחות בייבוא, שיווק והתקנה של מערכות מסוגלות לספק שירותי חימום תת רצפתי, תיקון תנורי הסקה ומים חמים בגז, מערכות בטכנולוגיית קונדנס ומערכות קסקדה המבוססות על מספר תנורים. מערכת הבקרה הדירתית יכולה להיות מורכבת מכל מוצר העונה על צרכי הלקוח. למעשה, מערכות החימום המבוססות על גז אינן מגבילות לקוחות פרטיים, ולכן מתאימות לדירות חדשות וישנות.

מערכות בקרה דירתיות לחיסכון באנרגיה הן העתיד של תחום הבנייה. כמעט כל פרויקט חדש לוקח בחשבון עקרונות אקולוגיים של בנייה ירוקה, אשר באה לידי ביטוי בין היתר בתוך המערכת הדירתית. חשוב לזכור כי עד לפני מספר שנים שירתו מערכות החימום בגז את התעשייה ואת השוק המוסדי בלבד. רק דרישה וביקוש מצד הלקוחות הביאו להתעוררות התחום ולייצור של מערכות חדשות. התוצאה מרשימה וברחבי העולם המערבי מאמצים בשמחה את המערכות הללו. מבחינה פונקציונאלית, ניתן לחסוך מאות שקלים בשנה עם מערכות המבוססות על גז. יתרה על כך, המדינה והרשות להגנת הסביבה תומכות במערכות הללו ולכן מסבסדות חלק מהעלויות עבור הציבור הרחב.

מפזרים את משאבי האנרגיה ברחבי הדירה

המטרה של מערכות בקרה דירתיות לחיסכון באנרגיה היא ליצור תשתית פיקוח ופיזור משאבים. בצורה כזו ניתן לנצל את האנרגיה הקיימת בתוך הדירה, לשלב אותה עם מקורות אנרגיה חיצוניים וחסכוניים, ובמקרה של מערכות חימום בגז גם לייבא אל תוך התשתית הקיימת מים בטמפרטורות גבוהות.

ניתן להתייעץ עם גורמים המתמחים במערכות בקרה דירתיות, וכך להתאים את התקציב אל דפוסי השימוש האישיים. אפשר לעשות זאת לקראת שיפוץ של הדירה או בעת מעבר לבית חדש, אך אין בעיה לקבל החלטה עקרונית על אימוץ שיטות של חיסכון באנרגיה גם במהלך השגרה.

 

אודות admin