מכולות למגורים – זול, נוח וגם "ירוק"

בתקופה שבה מאמירים מחירי הדירות והקרקעות לבנייה, וגם מחירי הבנייה גבוהים מתמיד, צצים ועולים פתרונות מגורים חדשים ומעניינים. רבים מהמבקשים לבנות לעצמם בית עושים שימוש בשיטות הבניה הקלה או המודולארית שנחשבת לחסכונית וירוקה, ואחרים עושים שימוש בשיטות אחרות. אחת הדרכים לפתרון זול, מהיר ואמין הן מכולות למגורים.

מכולות למגורים הן למעשה מכולות שינוע, שהוסבו למקום מגורים או למשרד וכדומה על ידי עידכונים ותוספות שונות.

מכולות למגורים משמשות לצרכים שונים ובינהם:

  • מגורים – את המכולה ניתן לחלק למספר חדרים וחדרי שירות, ולהתאים אותה לצרכי מגורים בצורה קלה ומהירה.
  • משרדים – מכולות רבות משמשות לצרכי משרדים, כמו משרדי מכירות באתרי בנייה או לכל צורך אחר.
  • מחסנים – מכולות משמשות כיום גם כאמצעי אחסון לטווח ארוך או קצר.
  • בתי כנסת – יש העושים שימוש במכולות כדי לבנות בית כנסת להצבה בכל שטח.
  • ביתני שמירה – להגנת מאבטחים במתחמים שיש בהם שמירה מסביב לשעון.
  • כיתות לימוד – מכולות משמשות ככיתות לימוד במקומות ארעיים, או כאלה שעוד לא הסתיימה בניית בית הספר הקבוע בישוב החדש.
  • חדרי שירותים ומקלחות – למקומות ציבוריים, פארקים וכדומה.

הסבת מכולות למגורים

מכולות יכולות לשמש לצרכי מגורים, אך יש להסב אותן לצרכים השונים. מכולות במקור הן למעשה תיבות מתכת גדולות (שלמות או חצי) המיועדות לשילוח מטענים בים וביבשה. מכולות מגיעות בגודל סטנדרטי בלבד, כדי שיתאימו להנחה על גבי אוניות, רכבות, משאיות וכדומה. כאשר מכולות מסיימות את תפקידן כארגזי שינוע, ניתן לרכוש אותן, ולהסב אותן למכולות מגורים כפי שצויין. הדבר מצריך התאמה לפי הצרכים, חיבורים לתשתיות כמו מים, חשמל, גז וכדומה, וכן עיצוב פנים לפי הצורך.

הקשר שבין מכולות למגורים ואיכות הסביבה

הסבת מכולות למגורים היא למעשה פעולה המעודדת את השמירה על איכות הסביבה מכמה אספקטים. ראשית יש את מרכיב המחזור. מכולות ישנות שהופכות למבני מגורים הן למעשה מחזור של המכולה ומחזור נחשב לאקט ירוק. בנוסף, לא נעשה שימוש בחומרי בנייה מזהמים או בהרס הסביבה, על מנת להתקין ולהציב את המכולה במקום המיועד לה. מכולת מגורים אינה מצריכה חפירת יסודות או פגיעה בטבע שמסביב להן, ובכך הן מסייעות לשמירה על הסביבה המיידית. ברבות ממכולות מגורים אלה נעשה גם שימוש בניצול אנרגיית השמש לחימום מים, ואף לייצור חשמל בצורה סולארית, ובכך תורמת המכולה עוד נדבך חשוב לשמירה על הסביבה.

חסכני ומהיר

מכולות למגורים הן אולי צורת הבנייה הזולה ביותר שקיימת בשוק והמהירה ביותר. תהליך ההסבה של מכולות לצרכי מגורים הוא מהיר ביותר, ואין צורך להמתין חודשים ארוכים עד שנכנסים לגור בבית החדש. העלויות מאד נמוכות, וההשקעה הנדרשת אינה באה בהשוואה עם כל שיטת בנייה אחרת. המכולות מותאמות בדיוק לצרכים שלכם, עם גימור "ביתי" בתוך המבנה, ללא כל קשר עם הצורה המקורית של המכולה בתחילת דרכה.

נכתב באדיבות  שדה מבנים ומכולות

אודות admin