מה הקשר בין קיטור וחיסכון באנרגיה ירוקה ?

אנו חיים בעידן שבו מקורות האנרגיה שאנו עושים בהם שימוש, הם מקורות מתכלים. אנו מנסים לעבור למקורות של אנרגיה ירוקה, בכל מקום שבו הדבר אפשרי. האנרגיה הירוקה כידוע, מבוססת על מקורות שאינם מתכלים כמו למשל אור השמש, אנרגיית הרוח, וכיו"ב. עם זאת, התחום לא תמיד מפותח לגמרי, ובחלק מהמקרים בכדי לייצר אנרגיה בכמויות גבוהות, יש להשקיע כל כך הרבה באנרגיה הירוקה, כך שהדבר כבר גורם לבזבוז במקום לחיסכון, ובטווח האורך נוצר נזק לסביבה. לכן השאלה היא האם אפשר לבצע חיסכון באנרגיה גם עם מקורות מתכלים, כאשר משתמשים במתקנים חסכוניים ככל האפשר – ובמקרה של דודי הקיטור, הדבר בהחלט אפשרי!

כך הקיטור חוסך באנרגיה

  • דרך הפעולה של הקיטור –  כדי להבין מדוע דודי קיטור יכולים לחסוך באנרגיה, כדאי לדעת איך הם עובדים. דודי הקיטור עובדים במטרה אחת מרכזית – לייצר אנרגיית חום. באנרגיית החום אפשר לעשות שימושים רבים ומגוונים, הן במגזר הפרטי והן במגזר התעשייתי. החימום של הקיטור נעשה באמצעות חומרי דלק ייעודיים, ובאמצעות מים רכים, אשר מתחממים, ובעצם הופכים לאדי קיטור. אדי הקיטור אינם רק חמים – הם גם יוצאים בלחץ גבוה מאד, ובעוצמה גבוהה, כך שהם מהווים נשאים מוצלחים של אנרגיית חום.
  • מדוע זה חסכוני? – על פניו, השימוש בדודי קיטור עלול להיות בזבזני, שכן נעשה שימוש בחומרי דלק. אולם בפועל, אם הם מתוחזקים כיאות, הם מהווים את האופציה הטובה ביותר, במידה ואי אפשר להשתמש במקורות של אנרגיה ירוקה. דודי הקיטור יכולים להתבסס על צריכה מועטה יחסית של חומרי דלק, כאשר התפוקה שלהם היא הרבה יותר גבוהה. התפוקה הגבוהה מאפשרת כמובן ליצור יותר אנרגיה, וכן להשלים תהליכי ייצור שונים, תוך השקעה מינימלית של חומר גלם. ככל שדודי הקיטור הם חדשים ומשוכללים יותר, וכוללים מערכות בקרה מתקדמות יותר – כך רמת החיסכון שלהם עולה, והם יודעים לתת תפוקה טובה יותר, עם אותה כמות קטנה של דלק.
  • מניעת אבנית – במידה ובקיטור מפתחת אבנית, הרי שתהליך התפוקה שלו חווה בעיות וקשיים. כעת דוד הקיטור צריך לצורך יותר חומרי דלק בכדי לייצר את הקיטור, וכמובן שהדבר גורם לבזבוז אנרגיה. כדי לשמור על חיסכון באנרגיה עם דודי הקיטור. מומלץ בחום להשתמש אך ורק במים רכים. מדובר על נוזל מיוחד, אשר מונע מראש התפתחות של אבנית בתוך הדוד, וכך מאפשר לשמור על החיסכון הדרוש.

מי עושה שימוש בקיטור?

כיום, אפשר למצוא את דודי הקיטור במקומות רבים שבהם יש צורך ליצור אנרגיית חום. במגזר הפרטי עושים שימוש בדודי הקיטור, בעיקר לצורך חימום המים הזורמים בתוך הבתים. במגזר החקלאי נעשה שימוש מגוון מאד בדודי הקיטור לצורך הפעלת מערכות שונות, וכמובן שהמגזר התעשייתי עושה בהם שימוש נרחב. במידה ואתם חייבים לעבוד עם חומרים מתכלים – אין ספק שהפעולה עם דודי הקיטור החדשים, תהיה החסכונית ביותר שיש.

באדיבות חברת קיטור (אחזקות) בע"מ

אודות admin