מה הקשר בין גמ"ח בגדים לבין איכות הסביבה?

יש מקרים בהם דווקא פעולות בסיסיות הן אלו שתורמות לאיכות הסביבה באופן האפקטיבי, המוצלח ומהיר ביותר. דוגמא מצוינת למקרה כזה ניתן לראות 92003246באופן בו משתלבים מוסדות גמח בגדים באינטרסים אקולוגיים.

ראשית, יש להקדים ולהסביר את המונח גמ"ח. על פי ההלכה היהודית קיימת חובה להיטיב עם הזולת באמצעות גמילות חסדים. המטרה של מוסדות גמ"ח היא לעסוק בעזרת לחלשים באמצעות חלוקת בגדים, מזון, בתי תמחוי, סיוע למשפחות, מתן הלוואות ללא ריבית ועוד. מבין כל המוסדות הקיימים, גמח בגדים זוכה להצלחה הגדולה ביותר והוא גם זה שמייצר יתרונות סביבתיים בולטים.

היתרונות של גמילות חסדים

קיימים גמחים המתמקדים בסוגים מסוימים של פריטי טקסטיל, לעומת אחרים המציעים מגוון עצום של בגדים. המשותף לכולם הוא מתן מענה על יתרונות ייחודיים:

–          אפשרות למיחזור בגדים

–          חיסכון במשאבי טבע לצורך תפירה וייצור בגדים חדשים

–          הטמעת עקרונות מיחזור בקרב הציבור הרחב

–          הענקת הרגלים לשימוש משותף בבגדים וציוד פרטי

–          הרחבה של מושג העזרה ההדדית

–          הענקת תגמול עבור שיתוף ושמירה על איכות הסביבה

אינטרס משותף לשמירה על איכות הסביבה

כפי שניתן לראות, פעילויות גמילות חסדים פרצו כבר מזמן את גבולות המוסדות הדתיים והרבניים. ניתן לאמץ את העקרונות המנחים של פעילויות מן הסוג הזה גם בסביבה חילונית ולצרכים מגוונים. שמירה על איכות הסביבה היא חלק מאינטרס משותף החוצה מגזרים, מגדרים ועדות. כל אחד יכול לתרום בעצמו לשמירה על איכות הסביבה וליהנות מסיפוק אדיר.

לסיכום, יש הרבה דרכים בהם גמח בגדים עוזר לשמירה על איכות הסביבה. רצוי לקחת בחשבון את השימוש בבגדים ממוסדות גמילות חסדים ולתרום עם בגדים אישיים במקום לזרוק אותם לפח.

אודות admin