מהי שעת כדור הארץ?

שעת כדור הארץ היא אירוע המתקיים בכל שנה על ידי WWF – הקרן העולמית לשימור חיות הבר. האירוע מתקיים במגוון רחב של מדינות בעולם, כאשר המטרה היא כמובן שכל העולם יהיה פעיל באירוע. ומה קורה בזמן האירוע? – במשך שעה אחת מתבקשים עסקים ובתים פרטיים לכבות את האורות וכל מכשיר חשמלי. מטרת האירוע היא להגביר את המודעות לשינוי האקלים בכדור הארץ. מלבד מטרת האירוע ועוררות המודעות מדי שנה, מדובר במחזה מדהים ומיוחד במינו שניתן לראות פעם בשנה בלבד, כאשר עיר שלמה פתאום הופכת לכבוית אורות.

שעת כדור הארץ

שעת כדור הארץ

התחממות עולמית

כאמור – מטרת האירוע העיקרית היא לעורר מודעות ברחבי העולם על שינוי האקלים, שהוא בעצם תופעה המכונה גם התחממות עולמית. המושג מתייחס לשינויים בטמפרטורה הממוצעת שמתרחשים במשך תקופות זמן שונות. חלק עיקרי הגורם לשינויים באקלים ולפגיעה בסביבה נעשה על ידי פעילות אנושית, בעיקר בתחום התיעוש בעולם ועל כך מנסים לעורר מודעות בעולם לקרוא להפחית ואף להפסיק פעולות שכאלו המעודדות את הנזק הסביבתי הנגרם. נושא זה מעסיק רבים וצבר מודעות גבוהה בעולם, בעיקר מאז תחילת שעת כדור הארץ בשנת 2007. הנושא מתייחס בעיקר להתחממות כדור הארץ ההולכת וגוברת.

 

יום כדור הארץ

שעת כדור הארץ הפכה בשנים האחרונות גם ליום כדור הארץ, בו בעצם במשך יממה שלמה מנסים לעורר מודעות בכל העולם על הדאגה לכדור הארץ והפגיעה באיכות הסביבה. ביום זה קוראים לנקוט פעולות לשמירה על כדור הארץ, וכן המטרה גם לעורר מודעות ודיונים במסגרות הלימודיות השונות ברחבי העולם. בשיא יום כדור הארץ, כאשר יורדת החשיכה מתחילה שעת כדור הארץ בעולם בה נעשה כיבוי האורות במשך שעה בערים רבות ברחבי העולם. השנה יום כדור הארץ יחול ב – 22 באפריל, וישתתפו בו למעלה ממיליארד בני אדם ברחבי העולם.

אודות admin