מהו ריסוס שאינו פוגע בסביבה ?

 

בשנים האחרונות, אנו שומעים יותר ויותר על פתרונות של הדברה ירוקה, אשר נדרשים מצד המדבירים. מדוע יש לקדם אותם? הסיבה לכך היא פשוטה. ההדברה אמנם מאז ומתמיד הייתה יעילה נגד מזיקים, אך הבעיה היא שנעשה בה שימוש בחומרים רעילים מאד שהזיקו לא רק למזיקים – אלא גם לבני האדם וחיות המחמד שלהם. לכן, החלו לקדם פתרונות של הדברה ירוקה שלא פגעת בסביבה, כמו שימוש במלכודות, בציוד הרחקה אלקטרוני, באיטום הבית, ובחומרים אורגניים. עם זאת, מאז ומתמיד היה פתרון אחד שנחשב בעייתי והוא הריסוס הכימי. בשנים האחרונות עם זאת, אפשר למצוא פתרונות של ריסוס שאינו פוגע בסביבה, ועדיין יעיל מאד ספציפית נגד המזיקים.

כל מה שרציתם לדעת על הריסוס הידידותי לסביבה

אורגני או לא? – יש להבדיל בין ריסוס שאינו פוגע בסביבה לבין ריסוס אורגני. כיום, באמצעות חומרים שונים, הריסוס הכימי הפך להיות ידידותי הרבה יותר לסביבה. השימוש בחומרי הדברה אורגניים לחלוטין עדיין לא הגיע לריסוס. לכן, כאשר מדובר כיום על ריסוס ידידותי לסביבה, חשוב להבין שעדיין מדובר על ריסוס כימי – אך ממדי הנזק שלו לסביבה הפכו להיות קטנים באופן משמעותי. איך אפשר לדעת שהריסוס הכימי אכן לא פוגע בסביבה? פשוט מאד – מבקשים מהמדביר לראות תעודה של המשרד להגנת הסביבה, שמעיד על החומר שבו הוא עושה שימוש. שיטוט מהיר במנועי החיפוש, יוביל אתכם לתשובה שאתם מחפשים.
דורש פינוי או לא? – אתם בוודאי זוכרים איך בעבר, כאשר נעשה בבית שלכם ריסוס, הייתם צריכים לפנות אותו ל 48 שעות לפחות. כיום, עם הפתרונות של ההדברה הירוקה, לא פעם אין שום צורך בכלל לפנות את הבית. כאשר מדובר על ריסוס שאינו פוגע בסביבה, אמנם יש צורך בפינוי, אך הרבה יותר קצר. בני אדם יכולים לחזור לבית לכל היותר כשעתיים לאחר מועד הריסוס, וזה אך ורק אם בוצע ריסוס בכמויות גבוהות במיוחד. את חיית המחמד אפשר גם להחזיר לבית לאחר מספר שעות, תלוי עד כמה היא גדולה (ככל שהיא גדולה יותר, כך אפשר להחזיר אותה מהר יותר).
שילוב עם שיטות נוספות – ריסוס שאינו פוגע בסביבה, משתלב ביחד עם פתרונות הדברה נוספים, לצורך הקטנה מראש של כמות הריסוס הכימי, שבה המדביר עושה שימוש. בין השאר מדובר על הצבה של מלכודות, פיזור אבקות אורגניות שפוגעות רק במזיקים, הנחת פיתיונות שמושכים את המזיקים באופן ספציפי, וכיו"ב. כך, אין צורך בהכרח לרסס את המתחם כולו – אלא לרסס אך ורק נקודות מפתח ספציפיות, אליהן מושכים את המזיקים, ונפטרים מהם אחת ולתמיד.

למי זה יכול להתאים?

הפתרונות של ההדברה הירוקה, יכולים להתאים לצרכנים מכל סוג. בין השאר, אנשים פרטיים יכולים להזמין חברת הדברה ירוקה, אשר תנקה את ביתם ממזיקים. גם גורמים בשוק העסקי והמסחרי, נוטים להזמין את חברות ההדברה, בכדי לבצע ריסוס שאינו פוגע בסביבה. אפשר לרסס מתחמים גדולים וקטנים כאחד, נגד כל סוגי המזיקים, תוך שימוש בחומרי הדברה ירוקים ככל הניתן.

אודות admin