מדוע צריך ביובית נמוכה עבור חניונים?

ביובית נמוכה

ביובית נמוכה

במידה ואתם מתחזקים חניון תת קרקעי, חשוב להבין שמדובר על מתחם שיש בו סיכון מסוים, להתפרצות של מי שופכין דרך הביוב. מדוע? לא פעם, הביוב הוא אזור מוזנח יחסית, שלתוכו מתנקזת כמות גבוהה מאד של פסולת. בעוד שבאזורי מגורים ומסחר יש הקפדה על הניקיון, הרי שבחניונים לא פעם מצטברת פסולת בכמות גבוהה. המעקב אחרי מצב הביוב של החניון לא תמיד מתקיים, ולעתים הם נשכחים כליל. הדבר מוביל לכך, שהתפרצות של מי שופכין בחניונים איננה מאורע נדיר כל כך. בכדי לבצע שאיבה איכותית של השפכים המזוהמים, יש ליצור קשר עם שירות מקצועי, אשר יגיע עם ביובית נמוכה. אז איך היא פועלת, ומה מיוחד בה?

כל מה שצריך לדעת על הביובית הנמוכה

  • מהי ביובית? – הביובית היא רכב מיוחד, אשר יש לו את היכולת לשאוב כמויות עצומות של פסולת מביוב. הביובית מצוידת במשאבות מיוחדות, עם איכות גמישה להגיע לבורות ביוב, ולבצע שאיבת ביוב מהירה. הפסולת כולה נשאבת לתוך הביובית עצמה, שיש לה את היכולת לשאוב עשרות ליטרים שונים של מי שופכין. כמובן שבמידת הצורך, מביאים יותר מביובית אחת, במקרה של התפרצות קשה במיוחד, אם כי ברוב המקרים, ביובית אחת בלבד מספיקה למלאכה. בסיום תהליך השאיבה, הביובית מובילה את הפסולת לאתרי הטמנה מורשים.
  • מדוע היא נמוכה? – הצורך בביובית נמוכה נוצר ספציפית כאשר גילו, שהחניונים הם אתרים מועדים לפורענות, מבחינת התפרצות של מי שופכין מתוך בורות הביוב. כפי שאתם בוודאי יודעים, לחניונים אין את היכולת לשאת רכבים גבוהים מידי, ויש להם רף גובה מקסימלי. ברוב המקרים, הביובית הרגילה היא כלי רכב גבוה יחסית, וזאת מכיוון שיש צורך שהמיכל עצמו יהיה גדול ככל האפשר, לשאיבה מקסימלית יעילה. אולם, פותחו גם ביוביות נמוכות. הביובית הנמוכה מתאימה גם לגובה המקסימלי שמתאים לחניונים תת קרקעיים. מבחינת ניצול השטח, אין מה לדאוג – שכן במקום שהמיכל יהיה לגובה, או יותר לרוחב. כמו כן במידת הצורך, מגיעות שתי ביוביות לשאיבה.
  • מתי מזמינים? – כדאי ליצור קשר עם חברות לפינוי פסולת בהקדם האפשרי, ברגע שאתם מזהים שיש בעיה עם הביוב של החניון. חשוב לזכור, שכאשר יש התפרצות של הביוב, הדבר מוביל לריחות לא נעימים, ותוך זמן קצר יש לסגור את החניון כולו. כמובן שסגירת החניון פוגעת באופן אנוש בעסקים, ויכולה אף להיות קרקע לסכסוך משפטי בין כמה גורמים. לכן חשוב לא להתמהמה, ולהזמין ביובית נמוכה כמה שיותר מהר.

לפנות לחברות מוכרות

השירות של ביובית נמוכה, לא ניתן דרך כל חברה שעוסקת בפינוי פסולת. לא כל חברה מחליטה להרכיב צי של רכבים ייעודיים לנושא, ואין ספק שרק חברות גדולות, מוכרות ומקצועיות במיוחד, מצטיידות ברכבים הללו. לכן, אם את זקוקים לפינוי מי שופכין בחניון, חשוב מאד לוודא שלחברה יש לא רק ביוביות – אלא גם רכבי ביובית נמוכה, לצורך כניסה לחניון.

אודות admin