למה חשוב לשים לב לפני שבוחרים סורגים וכיצד נדע שהם עשויים מחומרים בטיחותיים

סורגים הם אמצעי חיוני לשיפור ההגנה והבטיחות בבתים פרטיים, עסקים, ארגונים, מפעלים, מוסדות ציבור ועוד. באמצעות הסורגים ניתן ליהנות מפתרון חזק, עמיד ואסתטי שעולה בקנה אחד עם הדרישות של הלקוח.

איכות הסורגים תלויה בחומר הגלם ממנו הם עשויים, בעמידות מפני חלודה ובסוג ההתקנה והאחריות הניתנים על ידי החברה המבצעת. לפיכך, יש מספר פרמטרים אליהם חשוב לשים לב לפני שבוחרים סורגים:

א. עובי ומרווחים – עובי של 12 מ"מ לפחות בכל סורג ומרווח של 10 ס"מ לכל היותר הם התנאים האופטימאליים עבור סורגים. עובי כזה מבטיח את עמידות הסורג ומונע פריצות, בעוד המרווח בין הסורגים בא למנוע סכנות כמו ילדים שמכניסים את הראש, נפילה של חיות מחמד וכן הלאה.

ב. חיבור לקיר – יש לבחור סורגים המתחברים לקיר בצורה הטובה ביותר. הסורג חייב להתאים לסוג הקיר, לגובה הבית ולאופן בו התשתית מוקמת.

ג. גלוון – סורג חשוף לפגעי מזג האוויר והדרך היחידה למנוע בלאי מואץ היא להעביר את המתכת תהליך מקצועי של גלוון. בחרו סורגים מגולוונים ושימו לב לצבע אפור כסוף וחספוס עדין המעידים על כך.

ד. אחריות – רוב הלקוחות לא מקפידים על קבלת אחריות בעת בחירת סורגים. זו טעות שיכולה להתגלות כקריטית, בעיקר במוצרים הנרכשים לטווח הארוך כגון סורגים רגילים, בטיחותיים ומעוצבים. אחריות ליותר משלוש שנים היא האופציה המומלצת אולם בחלק מהמקרים אפשר להסתפק גם בתקופה קצרה מזו.

הזמנת מתקין לאחר בחירת הסורגים

השלב האחרון בהתקנת סורגים הוא כמובן הזמנת המתקין. אל תתמקדו רק בבחירה של הסורגים עצמם וקחו בחשבון את אופי ההתקנה. בררו מי עומד להתקין את הסורגים, מה המומחיות שלו והאם הוא מחזיק בניסיון הדרוש לצורך השגת המטרה על הצד הטוב ביותר.

אודות admin