כמה טיפים למניעת זיהום אויר

 

לצערנו הרב, זיהום אוויר הוא חלק מן המציאות אשר בה אנו חיים. מידי יום, חומרים כימיים וביולוגיים שונים משתחררים לחלל האוויר, גורמים לזיהומו, וכתוצאה מכך יש עליה בתחלואה במחלות שונות, ואפילו אנשים אשר שומרים על בריאותם – יכולים ללקות במחלות קשות. על כל אחד ואחת מאתנו, חלה החובה לשנן מספר טיפים למניעת זיהום אויר, על מנת שנוכל להפוך את העולם למקום טוב יותר לחיות בו.

איזה טיפים אפשר ליישם בתחום זה?

  • שימוש בתחבורה ציבורית – נכון שתחבורה ציבורית היא מזהמת, אבל העובדה היא שבכל רשימת טיפים למניעת זיהום אויר, השימוש בתחבורה ציבורית הוא הבסיס. מאחר שאמצעי תחבורה ציבורית הוא על פי רוב מתקדם ומזהם פחות, ויכול להכיל עשרות אנשים – הוא עדיף הרבה יותר.
  • סעו ביחד לעבודה – חבל שאדם אחד נוסע לבדו ברכב למקום העבודה שלו, וכך גם כל עמיתיו. במקום זה, התארגנו לנסוע ביחד. זה לא רק מצמצם את זיהום האוויר – אלא גם מאפשר להתחלק בעלויות הדלק.
  • שימוש בגז טבעי – גם כאן, יש לציין שהשימוש בגז טבעי אמנם מזהם, אך במידה הרבה יותר נמוכה, כך שמדובר על צמצום משמעותי של הזיהום.
  • שימוש באנרגיות ירוקות – חלק חשוב ברשימת טיפים למניעת זיהום אויר, הוא השימוש במקורות אנרגיה ירוקים לגמרי. השימוש באנרגיית השמש, הרוח והמים לטובת ייצור אנרגיה, מאפשר לנו לשמור על הנוחות בחיים המודרניים, מבלי לזהם את האוויר.
  • שימוש במכשירים חסכוניים – כיום יש מכוניות אשר חוסכות בצריכת הדלק, מערכות מיזוג שחוסכות בחשמל, וכיו"ב. כל אלו כמובן, מסייעים משמעותית להפחית את זיהום האוויר ללא כל צל של ספק.

כל אחד יכול לצמצם את הזיהום

חשוב לציין, כי מדובר על טיפים למניעת זיהום אויר אשר את רובם המכריע, כל אחד ואחת מאתנו יכולים לאמץ. אנחנו יכולים לשמור על שגרת חיינו, לצמצם את הזיהום, וכך לנשום אוויר נקי ובריא יותר.

אודות admin