כל מה שרציתם לדעת על כספות מחומרים ממוחזרים

 

בשנים האחרונות, אנו עדים לכך שגם מוצרים שבעבר לא נחשבו בהכרח לכאלה שניתן להכין מחומרים ממוחזרים – נשאבים לתוך התחום הירוק. הסיבה לכך היא שבין השאר, תהליך המחזור הפך להיות הרבה יותר יעיל ומשתלם כלכלית, ולכן יותר יצרנים ותעשיינים, מבקשים להיכנס לתחום. אין ספק שאחד הפיתוחים המרתקים ביותר שנתקלנו בהם בשנה האחרונה, הוא הפיתוח של כספות מחומרים ממוחזרים. חשוב מאד לציין, שמדובר על כספות חזקות, עמידות, ובטיחותיות ממש כמו הכספות ה"רגילות", והעובדה שהן עשויות מחומר ממוחזר, לא משפיעה על הביטחון שהן מעניקות לכם. אז איך בכלל אפשר לייצר כספות מחומרים ממוחזרים, ומאילו חומרים הן עשויות?

כמה דוגמאות לחומר הממוחזר שבכספת

  • מחזור פלדה – כפי שאתם בוודאי יודעים ,אחד מהרכיבים המרכזיים במתכות, היא הפלדה. הפלדה היא מתכת אל-חלד ייחודית, חזקה מאד, שמאפשרת הגנה מפני פריצות, שכן היא עבה מאד, וקשה מאד לפריצה בזמן קצר. עם זאת, הפלדה היא גם חומר יקר יחסית, ולכן הצורך בפלדה ממוחזרת עבור כספות עלה תוך מספר שנים. כיום, אם אתם מחפשים כספות מחומרים ממוחזרים, חשוב לדעת שלא פעם הן מכילות פלדה ממוחזרת. את הפלדה לוקחים כמובן מרכבים ישנים, מדלתות בטחון ישנות שאין בהן צורך, וכן מתחומים שונים בעולם התעשייה. כך מקטינים את הפסולת בעולם, וגם לא מבזבזים את מלאי הפלדה.
  • מחזור ברזל – בחלק נכיר מהמקרים, הברזל מרכיב אף הוא את הכספות השונות. הברזל יכול להרכיב את המעטפת החיצונית של הכספות, לשמש לייצור הדלתות לכספת, וכיו"ב. הברזל נחשב לחומר נפוץ יחסית, אך עדיין, יש צורך למחזר אותו מעת לעת, בעיקר כדי להקטין את מלאי הפסולת בעולם. לכן, משתמשים בברזל ממוחזר עבור הכספות. כמו הפלדה, גם את הברזל הממוחזר אפשר למצוא בעיקר ברכבים ישנים, וכן במכשירים אלקטרוניים שונים שאין בהם צורך, מה שמוביל אותנו לתחום הבא.
  • מחזור פסולת אלקטרונית – קשה היה לחשוב על כספות מחומרים ממוחזרים, אם לא היינו ממחזרים פסולת אלקטרונית. תחת הפסולת האלקטרונית אפשר למצוא מכשירים מגוונים: טלוויזיות, מחשבים, מסכים, טלפונים סלולריים, מערכות סטריאו, ועוד מכשירים שונים שלאחר כמה שנים – נזרקים לרוב לפח הזבל. אולם, הפסולת האלקטרונית כוללת בתוכה חומרים שתמיד יש בהם צורך עבור הכספות. בין השאר אפשר למצוא במכשירים האלקטרוניים זהב, עופרת, פלטינה, בדיל, נחושת, אבץ, ועוד חומרים מגוונים מאד, שעושים בהם שימוש לצורך ייצור הכספות. כל החומרים הללו עוזרים לאטום את הכספת, ולהפוך אותה לעבה יותר, ומורכבת יותר לחדירה ופריצה.

לתרום המון לסביבה

כאשר מדובר על כספות מחומרים ממוחזרים, חשוב להבין שההגנה על הסביבה כאן היא דו משמעית. מצד אחד, מדובר על ההגנה על הסביבה במובן האקולוגי. אתם מקטינים את כמות הפסולת שיש בעולם, ואף מונעים מצב שבו יהיה צורך לכרות מתכות חדשות, וכך לצמצם את המאגרים בעולם שהולכים וקטנים. המשמעות השניה, היא בהגנה על סביבתכם מבחינת הביטחון. הכספות שעשויות מחומרים ממוחזרים הן כאמור איכותיות, חזקות ובטוחות לשימוש, וכך אתם יכולים להגן על כל מה שיקר לכם.

אודות admin