כל היתרונות של אלומיניום ממוחזר


אחד מהחומרים שראוי למחזר יותר מכל, הוא ללא ספק האלומיניום. האלומיניום שייך למשפחת המתכות, והוא בעצם המתכת שנמצאת בשימוש הנרחב ביותר ע"י האדם. יש לכך כמה סיבות טובות מאד – האלומיניום נחשב למתכת נפצה יחסית, ולכן גם מחירו הזול. כמו כן, הוא מצד אחד מאפשר גמישות וליצור עמו עיצובים שונים, אך מהצד השני ברגע שהוא מתקשה – הוא מהווה חומר עמיד ויציב במיוחד. לצד כל זאת, בעשורים האחרונים, כמות האלומיניום בעולם הידלדלה באופן משמעותי. הדבר הוביל לכך, שהשימוש באלומיניום ממוחזר הפך להיות נפוץ הרבה יותר. אז מהם כל היתרונות שכדאי להכיר, בכל מה שנוגע אל אלומיניום ממוחזר?

צמצום פסולת, ייצור יעיל, משתלם במחיר

 

  • צמצום כמות הפסולת בעולם – כמויות הפסולת בעולם, רק הולכות וגדלות לצערנו מידי יום. בין השאר, מדינות מפתחות כמו סין או הודו, מייצרות כמויות עצומות של פסולת, ותהליכי המחזור כמעט ולא הוטמעו בהם. הדבר מצריך מצד מדינות המערב המפותחות, להתארגן מחדש, ולמחזר כמה שאפשר מהפסולת שלהם, לטובת צמצום כמות הפסולת בעולם, ומניעת זיהומים באדמה. בין השאר, בארה"ב, אלומיניום ממוחזר מהווה כבר 30% מסך האלומיניום שבו עושים שימוש, והתמריץ העיקרי לכך הוא לצמצם את פסולת האלומיניום שאין בה שימוש. מאחר שבאלומיניום אפשר לעשות שימושים מגוונים – באמת שאין שום טעם לזרוק אותו.

  • ייצור פחות מזהם – בתהליך הייצור של אלומיניום ממוחזר, רמת הזיהום היא נמוכה הרבה יותר באופן משמעותי. הסיבה לכך היא שבניגוד לתהליך שבו מייצרים לוחות אלומיניום מהחומר הראשוני, בייצור של אלומיניום ממוחזר, החומר כבר קיים, ורק צריך להטיח אותו מחדש ללוחות, ולא לבצע בו שינויים דרסטיים מידי. כך, פחות פחמן דו-חמצני נפלט לאוויר, ותהליך הייצור כולו הוא פחות מזהם. לשם השוואה, בתהליך של מחזור האלומיניום, יש להשקיע כ 5% בלבד מהאנרגיה שנשקיע, במידה ונייצר אלומיניום ראשוני!

 

  • משתלם יותר – השימוש באלומיניום ממוחזר הוא גם משתם מאד מהבחינה הכספית. ראשית, מדינת ישראל מתגמלת חברות שמקדמות את תהליכי המחזור, ומאפשרת להם לקבל הקלות שונות בתחום המיסוי, ואף מטילה קנסות על חברות מזהמות יותר. מעבר לכך, כפי שציינו, תהליך הייצור של אלומיניום ממוחזר הוא חסכוני מאד באנרגיה. המשמעות היא שאתם צריכים להשקיע פחות משאבים, ולבזבז פחות חשמל, בכדי לייצר את האלומיניום, ובמידה ואתם קונים אלומיניום ממוחזר – הרי שהמחיר יהיה נמוך יותר מאשר אלומיניום ראשוני, שכן ליצרן הדבר עולה פחות.

  • פחות קרקע – בכדי לייצר אלומיניום ראשוני, יש לעשות שימוש בעתודות קרקע עצומות. את עתודות הקרקע האלה אפשר לנצל לטובת מגורים, פארקים, מתחמי מסחר, וכיו"ב. במקום זה, הייצור של האלומיניום הממוחזר דורש הרבה פחות שטח של קרקע, ומכאן שהוא מיטיב עם כולנו.

עוברים לעולם הממוחזר!

לסיכום, אנו רואים כיצד השימוש באלומיניום ממוחזר הוא משתלם מכל בחינה שהיא – הוא תורם לסביבה בכל כך הרבה מובנים, והוא אף משתלם יותר מהבחינה הכלכלית, ואפשר לעשות בו שימוש מגוון מאד. אתם מוזמנים לפנות למקומות שמציעים את הפתרונות הללו, לטובת המוצרים שלכם.

אודות admin