כיצד שומרים על סביבת עבודה ירוקה?

אנשים רבים אמנם מקפידים בשנים האחרונות על סביבת חיים ירוקה בביתם – אך מה בנוגע לסביבת עבודה ירוקה? יש לזכור שעבור רובנו, לפחות חצי משעות הערות שלנו ואף יותר מכך – מוקדשות לעבודה. על כן, ממש כשם שאנו מקפידים על בטיחות בעבודה, כך גם ראוי להקפיד על סביבת עבודה ירוקה. איך עושים זאת הלכה למעשה?

כל הנקודות החשובות

  • חסכון בנייר – חיסכון בנייר הוא קריטי ממש כמו הכללים של בטיחות בעבודה – לא פחות מכך. כדאי להעדיף קודם כל להימנע מהדפסות וצילומים במידת האפשר. היום, כאשר אפשר לשלוח כמעט הכל בדואר אלקטרוני או לשתף ברשת של המשרד, ההדפסה היא על פי רוב מיותרת מאד. אם בכל זאת מדפיסים דבר מה – העדיפו הדפסה דו צדדית. אפשר גם לנצל דפי טיוטה לטובת הדפסות נוספות.
  • מחזור –  מחזור בסביבת העבודה הוא חשוב מאד, ואף מסייע מאד לשמור על כללי בטיחות בעבודה. אם אתם זורקים ציוד אלקטרוני ישן כל שהוא – עדיף לתרום אותו לחנות אלקטרוניקה או לגורמי מחזור שונים כאלה ואחרים, אשר ימצאו לו שימוש הולם. אפשר למחזר כמעט כל פריט נוסף במשרד – ניירות, בקבוקים מכל סוג, סוללות, ועוד.
  • כלים קבועים – אחת הרעות החולות של מקומות העבודה הם הכלים החד פעמיים. כדאי להשקיע קצת בנושא זה, ולקנות כלים רב – פעמיים. כך מצמצמים את כמות הפלסטיק שנזרקת, מה גם שאלו כלים שיותר נעים לאכול מהם.
  • שימוש חכם במזגן – לא צריך להוריד את הטמפרטורה של המזגן בקיץ למינימום. כדאי תמיד לעבוד עם תכוניות חסכוניות, על 25 מעלות. הדבר גם מצמצם את חשבון החשמל, וגם חוסך באנרגיה ומצמצם את הזיהום.

ומה עוד כדאי לזכור?

חשוב מאד לזכור בנוסף, שכשם שיש ממונה על בטיחות בעבודה, כך גם כדאי למנות ממונה על סביבת עבודה ירוקה – רצוי מישהו כמובן שהנושא קרוב לליבו. כך אפשר לשמור על סביבת עבודה ירוקה ונעימה.

אודות admin