ישראל בעד אנרגיה ירוקה

מי לא מכיר את דודי השמש אשר ממוקמים בכל בניין דירות ובבתים פרטיים במדינת ישראל? אין כל צל של ספק כי זו אחת הצורות הנפוצות לניצול אנרגיית השמש לצרכי חימום מים, ויש אפשרויות רבות נוספות אשר נעשה בהן שימוש כיום כדי לעבור לאנרגיה ירוקה הלכה למעשה.

מה היא אנרגיה ירוקה ומה חשיבותה עבור כל החיים על פני כדור הארץ 

39068541499099450350no (1)

אין עוררין על כך כי כולנו זקוקים לאנרגיה. האנרגיה השכיחה ביותר לשימוש בחיי היום – יום שלנו היא בעצם הדלקים מסוגים שונים. מקור אנרגיה זה היה אחד הגדולים ביותר אשר ניצל האדם אי פעם והוא כולל פחם, נפט, גז טבעי וכדומה. אנרגיה זו היא אשר מאפשרת את החיים המודרניים, אבל באותה העת היא זו אשר פוגעת בצורה אנושה בסביבה. פגיעה זו כל כך גדולה עד אשר היא יכולה להרוס את המרקם הטבעי המאפשר את החיים של בני האדם על כדור הארץ. בעשרות השנים האחרונות נעשה מאמץ גדול בעולם ובארץ למצוא תחליפים לדלקים המזהמים והמקור הגדול ביותר והטבעי ביותר היא כמובן השמש.

ניצול השמש לצרכי אנרגיה בישראל

מכיוון שישראל היא מדינה שטופת שמש הרי שניצול השמש כמקור אנרגיה ירוקה מתבקש. אנרגיית השמש, שלא כמו אנרגיות אחרות היא בעלת כמה יתרונות גדולים:

  • השמש אינה מזהמת את הסביבה והיא מקור החיים שלנו עלי אדמות
  • השמש היא מקור אנרגייה אין סופי
  • את השמש ניתן לנצל באופן ישיר או באופן עקיף לייצור חשמל
  • השמש היא טבעית ולא רק שאינה מזהמת אלא שהיא חלק מהותי מהאקולוגיה

בישראל  נעשים כמה וכמה נסיונות לרתום את אנרגיית השמש לצרכי החיים. כפי שנאמר, ייצור דודי שמש וחימום מים על ידי קרני השמש כבר נמצא בכל מקום, ובנוסף נעשים נסיונות ליצירת חשמל מהשמש על ידי שימוש בתאים פוטו וולטאים הממירים את אנרגיית השמש לחשמל שאותו ניתן לאגור בסוללות ולעשות בו שימוש לצרכים מגוונים. כיום נעשים נסיונות להקמת חוות אנרגייה מסוג זה, וגם לייצר מתקנים ביתיים כאלה לשימוש פרטי.

אודות admin