חימום תת רצפתי ואנרגיה ירוקה

בידוד תרמי, אותו ניתן להשיג בעזרת הקפדה על עקרונות בנייה ירוקה ואקולוגית, מאפשר ניצול אופטימאלי של מערכות חימום תת רצפתי. אמצעי החימום המודרניים עולים בקנה אחד עם הדרישות של שמירה על איכות הסביבה, משפרים את איכות חייהם של הלקוחות, ומספקים חיסכון משמעותי בהוצאות.

מערכות החימום מבוססות על שילוב בין עקרונות פיזיולוגיים פשוטים לבין טכנולוגיה מתקדמת. כך לדוגמא ניתן לראות כיצד מערכת תת רצפתית מייצרת גלי חום, אשר עולים מתוך צנרת המותקנת מתחת לריצוף אל חלל החדר. החימום אינו מייבש את הלחות בחדר, אידיאלי בכל תקופה בשנה, בטוח לחלוטין ואינו צורך חשמל או חומרי בעירה מזהמים אחרים.

עם אילו מערכות ניתן לחמם את הבית בצורה יעילה?

אמצעי חימום תת רצפתי מנצלים בצורה יעילה מקורות אנרגיה חלופית, מתחדשת וירוקה. בעזרת האמצעים הללו יכולים אזרחים בכל העולם ליהנות מטמפרטורות נוחות במיוחד. ניתן למצוא שני סוגים של מערכות עיקריות בהן נעשה שימוש:

א. מערכות חשמליות – המסה התרמית מאפשרת אגירת חום בשעות בהן מחיר החשמל נמוך. בידוד תרמי בתוך הבית מחדד את הצורך הזה ומשפר את התוצאה. בנוסף, ניתן לחבר מערכת מיתוג פשוטה אל מקור האנרגיה, ולנצל אותו גם בשעות הרוח או הגשם.

ב. מערכות העובדות עם מים – אין ספק כי אלו המערכות המייצגות את גולת הכותרת של הבידוד התרמי. מערכת חימום תת רצפתי לדוגמא זקוקה למים בטמפרטורה של כ-30 מעלות צלזיוס בלבד. טמפרטורה זו מאפשרת מעט הפסדים בצנרת המוליכה את המים, היא מייעלת את השימוש בדוודי עיבוי, והיא משפרת את הביצועים של משאבות חום.

חימום הבית בעזרת אמצעים הפועלים על גז

מערכת נוספת המשתלבת עם הבידוד התרמי פועלת על גז. לצד מערכות חימום תת רצפתי על גז קיימים תנורי הסקה, מערכות בקרה דירתיות ומערכות המבוססות על טכנולוגיה חדשה. מערכת חימום בגז מתאימה לכל מזג אוויר ונכנסת לפעולה באופן מיידי. המים החמים מגיעים אל הברזים ללא הגבלה ותוך שניות ספורות. בנוסף, המערכת מסיימת את פעולתה עם סגירת הברז ולא מונעת בזבוז של משאבים.

אנרגיית הגז עליה מבוססות המערכות החדשות ידידותית לסביבה. אפשר לחבר אותה אל דוד השמש ולהפעיל אותה על פי ביקוש, או להשתמש בה כאשר המים בדוד יורדים אל מתחת לטמפרטורה הרצויה. המערכות מציעות זרימה קבועה של מים חמים ללא שהות מיותרת, וזאת גם בבתים נטולי בידוד תרמי.

לסיכום, היתרונות של הבידוד התרמי בהקשר של חימום תת רצפתי מייצגים את המאמצים הטכנולוגיים המתבצעים בתחום. אמצעי החימום החדשים מאפשרים לבידוד התרמי לבוא לידי ביטוי בדירות, משרדים, בתים ובניינים. הבידוד התרמי שומר את הטמפרטורות החמימות בתוך הבית, מונע כניסה של אוויר חם בקיץ או אוויר קר בחורף, ויעיל לכל אורך שעות היום.

נכתב באדיבות חברת עלית הגז

אודות admin