זיקוק וטיהור מי ביוב לסביבה טובה יותר

לאן נשפכים מי הביוב שלנו? מה קורה להם לאחר שהם מגיעים לאן שהם מגיעים? שאלות אלה צריכות להטריד כל אחד ואחת מאיתנו, שכן שמירה על הסביבה איננה צריכה לעניין רק את הארגונים הירוקים. השמירה על הסביבה פירושה המשך החיים שלנו על פני כדור הארץ כפי שאנו מכירים אותם כיום. הטבע מסוגל להסתגל לכל דבר, אך לא כך האדם. במידה ונמשיך להתייחס לטבע הסובב אותנו כאל דבר שניתן לעשות בו מה שרוצים, ולנצל אותו ללא כל גבול, הוא פשוט יקרוס לנו בסוף ולא יאפשר לנו, לבני האדם, להמשיך לחיות בתוכו. לכן, השאלה לאן זורמים מי הביוב שלנו כה חשובה, כי במידה והם מחלחלים למי התהום שלנו אנו בבעיה, ובמידה והם מוזרמים לים אנו בבעייה, ובמידה והם לא מזוקקים ומטוהרים אנו בבעיה. גם מי ביוב שנשאבים באמצעות ביובית צריכים טיפול וטיהור, אחרת שוב, נהיה בבעייה.

חסכון במים

לנוכח בעיית המים בישראל אנו נדרשים לחסוך במים לאורך השנה כולה. ישנם כמה דרכים שניתן לחסוך בהם במים, ולעזור למאמץ הלאומי לחסכון במים:

  • התקנת מדיחי מים חסכוניים בשירותים
  • שימוש זהיר במים בעת רחצת הכלים
  • שימוש זהיר של מים בעת רחצת שיניים או גילוח
  • אגירת  מי המזגן בקיץ להשקיית צמחים
  • אגירת מי גשמים לצרכי השקייה
  • טיהור מי הביוב של הבית באמצעות מתקן טיהור בייתי לצרכי השקייה

טיהור וזיקוק מי ביוב בבית

טיהור מי ביוב בחצר הבית הוא אחד הפתרונות שמקבלים דחיפה בעולם כולו, ויש מקומות שבהם עוברים לשיטת ביוב עצמית על מנת לאפשר לזקק ולטהר את המים, ולהשתמש בהם שוב כמי קולחין להשקייה. שיטה זו מאד נפוצה בארה"ב ובאירופה, וכעת ניתן כבר לעשות בה שימוש גם בארץ. היתרון של שיטה זו הוא השימוש החוזר במים שחוסך לכם כסף בפתיחת ברזים ומערכות השקיה, המבוססים על מים רגילים מן הצינורות. בארץ קיימים מאות מתקנים שונים שממחזרים את מי השפכים קרוב למוצא שלהם ומאפשרים את השבת המים כמי קולחין להשקיה, וכל זאת בהשקעה מזערית. אחת הדוגמאות היא מערכת מתקני טיהור וזיקוק שופכין בשיטת "ביו דיסק". הדגמים הללו כוללים מגוון רחב של מכשירים קומפקטיים לבית, המאפשרים טיהור יעיל וחסכוני של מי שפכים בכל סביבה שהיא: בישובים ושכונות, אתרי נופש, מסעדות ובתי מלון, ואף איזורי מסחר ותעשייה. הצד הכלכלי של העניין מאד משתלם, ועלותו רבע ממחיר המים שתדרשו לשלם עבורם להשקייה.

הזמנת ביובית וטיהור המים

אם יש לכם סתימה במערכת הביוב ואתם מזמינים ביובית, חשוב מאד לוודא לאן מובילים את מי השפכים והיכן שופכים אותם. חשוב לדעת כי הביובית תשפוך את המים העכורים במתקני טיהור וזיקוק בלבד על מנת לשמור על הסביבה ולא רק על הבית.

אודות admin