השימוש בגז למזגנים כאנרגיה ירוקה

גז הוא אמצעי אנרגיה ירוקה יעיל ומשתלם הרבה יותר מחשמל. באמצעות גז למזגנים ניתן לחסוך בעלויות, לשפר את פעילותה של מערכת המיזוג, ולהבטיח סביבה נקייה ובריאה.

בנוסף, באמצעות תחום הקירור והמזגנים ניתן לבצע מיחזור גז. כל מזגן טיפוסי פועל על פי עקרונות סירקולציה פנימיים של הגז המשמש לקירור. על מנת לנצל את הפוטנציאל של פעילות המזגן והשימוש שהוא עושה בגז, אפשר לתעל את הגז לשימוש חוזר. המיחזור של הגז הופך את המזגן לאפקטיבי ועמיד בפני נזקים. לאחר מיחזור ניתן ליהנות מהמזגן לאורך זמן מבלי להזדקק להחלפה או רכישה של מערכת מיזוג חדשה.

היתרונות של הגז הטבעי עבור התעשייה והשוק הפרטי

חשוב להכיר את היתרונות שהופכים את השימוש בגז למזגנים לאמצעי מוביל בנושא האנרגיה הירוקה:

א. זיהום – הגז הטבעי מזהם הרבה פחות מאמצעי אנרגיה אחרים. הגז מורכב בעיקר מחומר בשם מתאן, אשר אליו מוסיפים גזים פחמימניים קלים. גז טבעי יכול לעבור שריפה מושלמת בנוכחות הכמות המתאימה של חמצן, וכך להפוך לפחמן דו חמצני ומים נטול מזהמים. זו הסיבה שאת המעבר לגז ניתן למצוא לא רק בשוק הפרטי, אלא גם בתחומי התעשייה, המסחר, החקלאות, הבנייה ועוד. בעוד הדלקים הנוזליים אליהם אנחנו רגילים בעיקר מהרכב מכילים שרשראות ארוכות של פחמימנים, הגז הטבעי הוא נקי ומכיל רמות קטנות של 0.02 תחמוצות גופריות, 0.5 תחמוצות חנקן, 0.01 חלקיקי פחם ו-473 פחמן דו חמצני.

ב. עלות – שימוש בגז טבעי עולה פחות מאשר שימוש במקורות אנרגיה אחרים, ובעיקר הרבה פחות משימוש בחשמל. למרות שחברת החשמל מבצעת גם היא השקעות מאסיביות במניעה חלקית של פליטות, הזיהום הנוצר מחשמל נותר גבוה, והעלויות המגולגלות לפתחו של הצרכן אינן מופחתות. כך לדוגמא מעבר מתחנת כוח קיטורית לייצור באמצעות גז טבעי עשוי לחסוך למפעלים סכום אדיר של 28 מיליוני אירו בשנה. את הנתון הזה יש להשליך על המגזר הפרטי, על מנת להבין עד כמה האנרגיה הירוקה היא חסכונית, משתלמת ויעילה.

ג. שינוע חומרים מסוכנים – מעבר לשימוש בגז בקרב האוכלוסייה מצמצם את סיכון השינוע של חומרים מסוכנים. במילים אחרות, בתי אב אשר עוברים לשימוש בגז למזגנים יכולים גם להחליף בעזרת הגז הטבעי את הגפ"ם לצורך הסקה וחימום דווקים, וכך להפחית את כמות המיכליות המובילות גפ"ם על כבישי ישראל.

לסיכום, מילוי גז מזגנים ושימוש בגז לצורך הפעלת המזגן מתגלים כפתרונות אקולוגיים מתקדמים. מלבד מילוי, רוב התיקונים הכרוכים בשימוש מן הסוג הזה הם תיקון דליפות, טיפול בנזילות מים מהמאייד וטיפול בנזילות מהמעבה. הגז מתאים למזגנים מסוג עילי, רצפתי או מיני מרכזי וניתן ליהנות ממנו לצרכים רבים. כדאי להתייעץ עם טכנאי מזגנים מקצועי, ולאמץ את ערכי איכות הסביבה המגולמים בשימוש בגז.

המאמר נכתב באדיבות חברת "אולימפוס מיזוג אוויר"

אודות כותב המאמר

אודות admin