העתיד של אנרגיה ירוקה? איפה נהיה בעוד 5 שנים?

איפה נהיה בעוד חמש שנים מבחינת השימוש באנרגיה? המגמות המקומיות והעולמיות מצביעות על שימוש הולך וגובר באנרגיה ירוקה ומזהמת פחות בשנים הבאות.


מציאת מצבורי גז גדולים לא רחוק מחופי הארץ הביאה לאופוריה גדולה בארץ בכל הקשור לתלות שלנו בדלק ממקורות חיצוניים. אי התלות במקורות אנרגיה חיצוניים היא צעד חשוב להפיכת המדינה ליותר עצמאית, ופחות תלוייה בגחמותיהן של יצרניות הדלק העיקריות בעולם, אבל זה לא הכל.

גז – אנרגיה הרבה יותר ירוקה

גז הוא מקור אנרגיה הרבה יותר ירוק והרבה פחות מזהם משימוש בדלקים אשר מקורם בנפט או פחם. שריפת גז משאירה הרבה מזהמת, והשימוש בו בתחנות הכוח יהפכו את הסביבה להרבה יותר נקייה. מצבורי הגז הגדולים אשר התגלו יוזילו את מחיר האנרגיה החשמלית בהרבה, וכולם יהנו מחשמל זול ונקי יותר מאשר היום.

אנרגיה סולארית

אין כל צל של ספק כי האנרגיה הירוקה מכולם היא אנרגיית השמש. ניצול אנרגיית השמש לצרכים השונים של האדם כבר נמצאת בתנופה גדולה בארץ וברחבי העולם, ומכיוון שישראל היא מדינה ים תיכונית אשר ברוב ימות השנה זורחת השמש ניתן לנצל את השמש גם לצרכים ביתיים וגם לצרכים ציבוריים. הצפי הוא כי בעוד חמש שנים יגדל ניצול השמש לצרכים שכבר כיום הם משמשים את כולנו בצורה כזו או אחרת לרבות:
• חימום מים באמצעות דודי שמש – אלה חוסכים בשימוש חשמל ומוזילים את הוצאות הבית לכולם.
• חימום מים לצרכי חימום הבית – על ידי חוות קולטי שמש גדולות.
• ייצור חשמל על ידי קולטי שמש – כבר כיום ישנם בתים אשר מייצרים את מלוא תצרוכת החשמל שלהם באמצעות קולטי שמש אשר ממירים את קרני השמש באמצעות תאים פוטו וולטאים לחשמל, ומוכרים את העודף לחברת החשמל.

אודות admin