העתיד כבר כאן: לוגיסטיקה ירוקה משתלטת על הארגונים הבינלאומיים

המאמר בחסות טבת שירותים לוגיסטיים – לוגיסטיקה מקיפה

המושג לוגיסטיקה ירוקה מתאר שרשרת לוגיסטית אשר מעמידה בראש סדר העדיפויות את שיקולי איכות הסביבה. לוגיסטיקה מן הסוג הזה נחשבת מתקדמת, מודרנית ובעיקר יעילה. היא מאפשרת ניצול אופטימאלי של משאבים קיימים, ומניעת בזבוז של משאבים פוטנציאליים. היא נובעת מתוך שינויי אקלים, אך גם לרחשי הציבור ודעת הקהל יש תפקיד באימוץ טקטיקות של לוגיסטיקה סביבתית חדשה.

הצרכנים והרשויות מצפים מעסקים לבצע חישוב מדויק של המשאבים העומדים לרשותם. גורמים מובילים במגזר הפרטי והתעשייתי מבינים שהם אחראיים על כמות הפחמן הנפלט כתוצאה מפעולותיהם.

חישוב פחמן בשרשרת לוגיסטית

על מנת לבצע לוגיסטיקה ירוקה יש צורך קודם כל בחישוב של רמת 2CO. החישוב נועד לבחון את עקבות הפחמן, ובסופו של דבר לצמצם אותן. יש קשת רחבה של מוצרים העומדים לרשות המנהלים. מוצרים אלו נועדו על מנת לקזז את פליטת הפחמן, תוך מתן שירות נוח ושמירה על שקיפות מלאה. מעבר לכך, המרה של שרשרת אספקה קיימת ללוגיסטיקה ירוקה יכולה לצמצם עלויות בצורה משמעותית. היא מסייעת לארגונים להתכונן לקראת חקיקה בנושא פליטת פחמן, יוצרת בידול מול מתחרים ועולה בקנה אחד עם תקנים בינלאומיים.

דיווח של רמות פליטת החמצן הוא השלב הראשון באימוץ שיטות לוגיסטיקה ירוקה. לאחר מכן יש להשתמש בחישובי הפחמן, ולבדוק כיצד הובלת טובין מושפעת מהם. השלב החשוב הוא אימוץ הנחיות ושיטות פעולה אקולוגיות, ירוקות וחסכוניות:

–          קיזוז כמות הפחמן שהפעולות הלוגיסטיות פולטות

–          השקעה בפרויקטים של פחמן

–          הנפקת תעודות הכוללות דיווח על רמת פליטת הפחמן השנתית

–          שימוש במסמכים לצרכי שיווק, פרסום, יחסי ציבור ומוניטין

מי יכול לנצל שרשרת לוגיסטית חדשה?

יש לציין, כי לוגיסטיקה ירוקה מתאימה לחברות בכל סדרי הגודל. גם ארגונים קטנים או עסקים בתחילת דרכם יכולים ליהנות מהיתרונות של הלוגיסטיקה הזו. היתרון של לוגיסטיקה ברמה גבוהה בא לידי ביטוי בורסטיליות והתאמה. אפשר פשוט לפנות אל חברה המתמחה בשרשרת לוגיסטיקה, לברר לגבי שיטות ירוקות, ולעבור אל הטכניקות המתקדמות בעולם.

אלו היתרונות של חברה מקצועית, המציעה שרשרת לוגיסטיקה יעילה המבוססת על עקרונות ירוקים:

1. דוחות פשוטים אותם ניתן לפענח גם ללא רקע טכני, תיאורטי או מעשי.

2. חישוב פליטת פחמן דו חמצני בצורה מדויקת ותוך התבססות על תקנים קיימים או

    עתידיים.

3. אנשי מקצוע המסייעים בעמידה ביעדי הקיזוז של השרשרת הלוגיסטית והארגון.

לסיכום, אלפי ארגונים גלובאליים דורשים מספקים, המשתפים עמם פעולה בשרשרת אספקה לדווח על מידע הנובע משינויי אקלים. דרישה זו מלווה בצעדים למדידת צמצום פליטת הפחמן הדו-חמצני, והיא בעלת הזדמנויות רבות. יש לנצל את המעבר אל שיטות לוגיסטיקה חדשות וירוקות כדי לצמצם סיכונים, להפחית עלויות, למצוא מקורות רווח חדשים ולהעלות את ערך המותג של הארגון.

אודות admin