המהפכה בשימוש בתיקים ממוחזרים

כל אחד מאתנו, אוהב להשתמש בתיקים בחייו. חשוב מאד לזכור, התיקים משמשים אותנו לא רק בכדי לסחוב אתנו פריטים שונים. כיום, התיקים הם אביזר אופנתי לכל דבר, והמראה שלהם חשוב לנו לא פחות מהאיכות שלהם. על כן, מדהים לראות שדווקא רשתות האופנה המובילות, החלו להשיק קווים שלמים של תיקים ממוחזרים! תיקים הללו ממגוון רחב מאד של חומרים, אשר כולם ממוחזרים, ואף ניתנים למחזור חוזר. המשמעות היא פשוטה – צמצום כמות הפסולת בעולם ושמירה על איכות הסביבה, ע"י כך שננצל את החומר הממוחזר לטובתנו, במקרה הנ"ל – דרך תיקים אופנתיים ומדהימים. אז איך אפשר להשתמש בחומרים ממוחזרים לטובת התיקים?

כמה חומרים ממוחזרים לתיקי

  • אלומיניום – המתכת הנפוצה ביותר בתיקים, היא מתכת האלומיניום. הסיבה לכך היא שמדובר על מתכת גמישה, שניתן להגשים איתה מגוון רחב מאד של עיצובי תיקים. על כן, תיקים ממוחזרים כוללים פעמים רבות אלמנטים של אלומיניום ממוחזר. האלומיניום הוא חומר שנמצא בשימוש נרחב לא רק בתעשיית התיקים, אלא בתעשיות נוספות – מתעשיית הרכב ועד לתעשיית הריהוט. לכן, אפשר להשתמש בפלטות של אלומיניום ממוחזר, לטובת תיקים מדהימים ואופנתיים.
  • בדים ממוחזרים – כיום, יש מגוון רחב מאד של בדים ממוחזרים, מסוגים מגוונים מאד. ניתן למחזר בעצם כל בד באשר הוא, כולל תערובות של בדים טבעיים עם בדים מלאכותיים. כמובן שהבדים הללו, שבעבר היו חלק ממצעים, בגדים, או אפילו תיקים ישנים – נולדים מחדש והופכים להיות המרכיב העיקרי של תיקים ממוחזרים. מגוון העבודות שאפשר לעשות עם הבדים הוא פשוט עצום, ואפשר ליצור איתם תיקים חזקים ועמידים במיוחד, לכל שימוש. חשוב מאד לציין, כי הבדים הללו נתפרים לא פעם בעבודת יד, והם מהווי חלק ממערך שלם של סחר הוגן, שבהחלט כדאי לקדם בעולם.
  • נייר ממוחזר – תתפלאו אולי לגלות, אבל הנייר הממוחזר משמש לא רק לטובת הדפסת עיתונים וספרים, אלא הוא רלוונטי מאד גם בתעשיית התיקים! מאחר שאחד מהטרנדים הבולטים בשנים האחרונות הוא ליצור תיקים עם הדפסים של עיתונים ישנים או חוברות קומיקס, לצורך כך, עושים שימוש בנייר ממוחזר. בעצם, מדובר על תיקים ממוחזרים שבהם לוקחים עיתונים או ספרים ישנים, עושים להם עבודת שחזור קלה, משלבים אותם עם חומרים אשר שומרים עליהם עמידים – וכך יוצרים תיק ממוחזר, אופנתי ויפה במיוחד.

לקבל עיצובים מגוונים

סקרנו מספר דוגמאות לחומרים שמהם אנו מכינים תיקים ממוחזרים. חשוב מאד לציין, שלמרות שעבור חלק מאתנו, המילה מחזור מתקשרת עם חומרים ישנים, הרי שאיש כלל לא מרגיש שמדובר על תיק ממוחזר. למעשה, התיקים הממוחזרים נראים ממש כמו תיקים "רגילים", אלא שיש להם יתרון אחד מרכזי – הם תורמים לסביבה. מעבר לכך, חשוב לציין שלעתים דווקא המחזור, הוא הזדמנות לקבל תיקים בעיצובים מיוחדים, שכן כפי שראינו במקרה של הנייר הממוחזר – הוא מסמל טרנד אופנתי חדש לגמרי!

אודות admin