הובלות ואיכות הסביבה

בוודאי תשאלו – מה הקשר בין הובלות ואיכות הסביבה? הרי כשמזמינים הובלות בחיפה או בכל מקום אחר בארץ, מעמיסים את כל הדברים על משאית, שנכון שהיא מזהמת את הסביבה אבל הרי אי אפשר אחרת, מגיעים אל אתר היעד, פורקים את הציוד ו..זה הכול. אז זהו. שלא. המאמר הזה נכתב כדי להסביר את הקשר החזק בין שני הדברים, ולגרום לכל מי שעובר דירה לתרום למען הסביבה בה אנחנו וילדינו חיים.

אז מה הקשר?

פשוט מאוד. כשאנחנו עוברים דירה, אנחנו קודם כל מזמינים חברה שמספקת שירותי הובלות בחיפה, בירושלים, ביבנאל או בכל מקום אחר בו אנחנו גרים. אחר כך אנחנו צריכים להתחיל לארוז. תסכימו איתי, שאריזה לצורך מעבר דירה היא כמו סדר פסח אחד גדול: עוברים על כל החפצים שנמצאים בבית, כולל אלה שאוחסנו בבוידעם לפני עשרות שנים, ומעבירים אותם לארגזים. אבל, את ההעברה לארגזים אנחנו עושים רק אחרי שאנחנו עושים פעולה שהיא מאוד חשובה לאיכות הסביבה. קוראים לה מיון. אם נבצע את הפעולה בצורה מדוקדקת, נגלה שיש לנו הרבה מאוד דברים שאנחנו לא באמת צריכים: סט סכו"ם מהודר שקיבלנו לחתונה ולא עשינו בו שימוש; בגדים ישנים שכבר ממילא לא ממש עולים; רהיטים שאנחנו כבר לא צריכים כי אנחנו מתכננים לקנות חדשים ועוד עשרות פריטים שיושבים בביתנו כאבן שאין לה הופכין. במקום לזרוק ולזהם את הסביבה בערימות של פסולת, אפשר לפעול גם אחרת:

  • לתרום לנזקקים – בגדים, מכשירי חשמל ומוצרים נוספים השמורים במצב טוב יחסית, תוכלו להעביר לעמותות לנזקקים אשר יקבלו אותם בשמחה. כך גם לא תזרקו, גם לא תעבירו אתכם דברים שאתם לא צריכים וגם תעזרו לאחרים שאין להם.
  • להעביר למחזור – אם יש ברשותכם מוצרים שאפשר למחזר, כמו מוצרי פלסטיק, נייר וקרטון, תוכלו להעבירם אל מכלי האיסוף המצויים היום כמעט בכל יישוב בארץ ולהבטיח שהם יגיעו אל מפעלי מחזור. כך החומרים הללו לא יזהמו את הסביבה ולא ילכו לאיבוד, אלא ישמשו ליצירת מוצרים ממוחזרים שישמשו לצרכים אחרים.
  • להשתמש במוצרים ממוחזרים – אפשרות נוספת לבצע הובלות בחיפה ובכל מקום אחר בדרך ירוקה יותר, היא להשתמש בקרטונים ממוחזרים. אפשר למחזר בעצמכם ולהשתמש בארגזים המצויים תמיד ליד רשתות שיווק, מכולות, חנויות ופחי אשפה, ואפשר לעבוד עם חברות המצהירות שהארגזים שהן מספקות ללקוחות הם ארגזים ממוחזרים. כך תדעו שאתם לא הייתם אלה שבשבילם צריך היה לכרות עצים נוספים והמעבר יהפוך להרבה יותר נעים.

תודה רבה מהסביבה

לאור כל האמור לעיל, אין ספק שעכשיו הקשר בין הובלת דירה לאיכות הסביבה ברור לגמרי. לכן, כשאתם אורזים, שימו לעצמכם את המאמר הזה מול העיניים או זכרו את הרעיונות העיקריים שהוא מציג, והפכו את המעבר שלכם לכזה שתורם לא רק לכם, אלא גם לאחרים ולסביבה. תודה ובהצלחה!

הפוסט נכתב באדיבות – א. גולדרייך הובלות בחיפה

אודות admin