הדברת מזיקים – על ההבדל בין הדברה ירוקה לרגילה

כאשר אנו מבחינים בחרקים בבית הדבר הראשון שברצוננו לעשות הוא לקטול ולסלק אותם מהמקום וכמה שיותר מהר. חרקים ומזיקים שונים נקראים מזיקים מכיוון שהופעתם בבית, במשרד, בעסק וכדומה איננה רק מגעילה במראה שלהם, אלא שהם באמת מזיקים ברמת הבריאות שלנו. מזיקים מעבירים מחלות קשות, ומסוגלים לזהם כל מקום שהם באים איתו במגע. כך לגבי עכברושים וחולדות, עכברים, תיקנים (ג'וקים) קרציות, פרעושים, פשפשים וכיוצא באלה. הצורך בקטילתם יצרה תעשייה שלמה של חומרי הדברה, ושיטות הדברה שונות שרבות מהן מתבססות על חומרים כימים מאד חזקים ורעילים, העלולים לפגוע לא רק במזיקים, אלא גם בבני האדם ובסביבה. המגמה כיום היא לעבור להדברה ירוקה שתהיה מסוגלת לעשות את אותה עבודת הדברת מזיקים ללא פגיעה באדם או בטבע.

בעיית ההדברה הביתית העצמית

רוב האוכלוסייה מחזיק בבית קוטלי חרקים שונים למקרים שבהם יתגלו בבית תיקנים, נמלים או חרקים אחרים. השימוש בקוטלי חרקים אלה מסוכן לבריאות, ומסכן את הטבע בגלל החומרים הרעילים שהם מפיצים, ובגלל השימוש במיכלי תרסיס הפוגעים בשכבת האוזון של כדור הארץ, וגורמים לאסון אקולוגי עתידי. בנוסף לבעיית הפגיעה בסביבה ובאדם, אין בכוחם של תרסיסים אלה להיפטר מן הבעייה באופן סופי, וברוב המקרים יוולדו חרקים חדשים מאותן ביצים שלא נפגעו בריסוס הביתי, ויחזרו שוב ושוב ויציקו לכם.

הדברה ירוקה עם חברה מקצועית

הפתרון הוא הדברה באמצעות חומרי ריסוס ירוקים שאותם יכולה חברת הדברה מקצועית לספק לכם. הדברה מקצועית חייבת להיעשות על ידי אנשים בעלי רישיון ממשרד הבריאות המאפשר להם לעסוק בכך באופן מקצועי, וכן אישור מהמשרד לאיכות הסביבה שהחברה שעושה שימוש בחומרי הדברה טבעיים ומורשים בלבד.

הדברה באמצעות חברה מקצועית תרחיק את המזיקים והחרקים אחת ולתמיד. הטיפול המתבצע הוא יסודי, ומגיע לכל המקומות שבהם עלולים החרקים לקנן ולהתרבות, והוא קוטל גם את ביצי החרקים שעדיין לא נבקעו. הדברת מזיקים עם חומרי הדברה ירוקים פועלת באותה יעילות תוך שהיא שומרת על בריאות האנשים ועל הסביבה באופן ישיר.

היתרונות של הדברת מזיקים ירוקה

להדברה ירוקה יש את כל היתרונות של הדברה רגילה מבחינת קטילת המזיקים אבל היא שומרת על איכות הסביבה ובריאות האדם. הסיבות העיקריות להדברה ירוקה הן:

  • רמת הרעילות של חומרי הדברה ירוקה אינה מזיקה לאדם ולבעלי החיים הביתיים או לצמחים בסביבה הקרובה, אך הם קוטלים את המזיקים באותה יעילות של חומרים כימים.
  • הדברה ירוקה מתאימה לכל מקום, ואין צורך בזמן המתנה עד לחזרה לשגרת החיים במקום. הדבר יעיל במיוחד במקומות שבהם נמצאים אנשים כמו: בתים פרטיים, בתי מלון, מבני ציבור שונים, מסעדות, בתי קפה, שטחים חקלאיים, מבני תעשייה ומחסנים וכדומה.
  • הדברה ירוקה שומרת על הסביבה, והיא ידידותית למשתמש ולכל האנשים, בעלי החיים והצמחייה שבסביבה.

הדברות מזיקים באופן אורגני או טבעי מאפשרות לנו לשמור על הטבע, ועל איכות החיים של כולנו.

המאמר נכתב באדיבות – הקוטל הדברה ירוקה

אודות admin