הדברה ירוקה – המדריך השלם

המודעות לשמירה על איכות הסביבה מגיעה לכל תחום, ובמיוחד לענפים שבהם נעשה שימוש בחומרים שמזיקים לסביבה באופן ישיר או עקיף כמו תחום ההדברות. הדברה היא פעולה שנעשית על מנת לקטול חרקים ומזיקים שונים, גם בבית, גם בתעשייה, גם בחקלאות, וגם במקומות ציבוריים כמו ערים וישובים מסוגים שונים. הדברה היא חיונית לחיים נקיים, למניעת מחלות וכדומה. בשנים עברו נעשה שימוש בחומרים כימיים מאד חזקים עבור הדברות מסוגים שונים, וכיום המגמה היא לעבור להדברות ירוקות שעושות שימוש בחומרים שאינם מזיקים לסביבה באופן ישיר או עקיף.

הדברה ירוקה ידידותית לסביבה

כפי שנאמר, הדברות הן בלתי נמנעות אם אנו רוצים לחיות בסביבה נקייה ובריאה ממזיקים שונים העלולים להעביר מחלות שונות ושאר צרות. הדברות ירוקות נעשות על ידי מציאת פתרונות ארוכי טווח שמתבססים על איזון אקולוגי, ולא על קטילה מקומית בלבד. פתרונות אלה אינם עושים שימוש בחומרים רעילים המזיקים לסביבה, אלא להיפך, תוך התחשבות בסביבה ובאדם החי בתוכה.

ישנן כמה סיבות מרכזיות למה מומלץ לבצע הדברה ירוקה:

  • ללא רעלים – חומרי ההדברה שמקורם טבעי (חומרי בהדברה ירוקים) אינם רעילים לאדם ולא לצמחייה, והם מסוגלים לבצע את אותן הדברות כמו חומרים סינטטיים כימיים. חומרים אלה ידועים ככאלה שמסוגלים להרחיק ולקטול מזיקים מסוגים שונים.
  • הדברה מותאמת לכל מקום – הדברות ירוקות מתאימות לכל מקום ללא חשש. בתים, משרדים, עסקים, מסעדות, בתי מלון, מבנים ציבוריים, שטחים חקלאיים, מחסנים, מפעלי תעשייה שונים וכדומה יכולים ליהנות מהדברה ירוקה ומאד יעילה, ולטפל בבעיית חרקים, מכרסמים שונים ומזיקים אחרים.
  • שמירה על הסביבה – הדברות עם חומרים כימיים גורמים לנזק ארוך טווח למשאבי הטבע שכולנו זקוקים להם כמו האוויר, המים, איכות הקרקע וכדומה. שימוש בהדברה ירוקה עוזר לשמור על איכות הסביבה, ועל איכות החיים של כולנו ושל הדורות הבאים.

הדברה ירוקה היא ידידותית ובטוחה

השימוש בחומרי הדברה ירוקים בשיטת IPM – Intergraded Pest Management, מאפשר לטפל במזיקים באופן יעיל אך גם מאד ידידותי לאדם ולסביבה. השימוש בחומרים אלה שומר על בריאות המדבירים, ועל בריאות האנשים שאצלם נעשית ההדברה. הדברות מסוג זה אינן זקוקות לזמן היעדרות מהבית או המשרד לאחר ההדברה, וניתן להמשיך בשיגרת החיים באופן מיידי. השימוש בחומרי הדברה ירוקים מעניק לחברת ההדברה, מעבר לרשיון ההדברה הנחוץ לה כדי לעסוק בתחום זה ממשרד הבריאות, גם רישיון מדביר מטעם המשרד לאיכות הסביבה.

אם אתם זקוקים להדברה, עמדו על כך שהדבר יעשה בצורה ירוקה, ובצורה זו תוכלו לשמור על איכות החיים שלכם בבית, במשרד או בכל מקום שהדברה נחוצה בו, וגם תעודדו את השמירה על הטבע והסביבה באופן אקטיבי ויעיל. יש לברר עם חברת ההדברה כי יש בידה הרישיון והחומרים המורשים מטעם המשרד לאיכות הסביבה לפני שמזמינים ממנה את ההדברה.

המאמר נכתב באדיבות – הקוטל הדברה

תגיות:

אודות admin