גז נקי לסביבה נקיה

השימוש באנרגיה מבוססת גז הופך לפתרון יעיל ונקי עבור המגזר הביתי והתעשייתי. הגז הוא מקור אנרגיה ידידותי לסביבה, וההצלחה שלו קשורה להגברת המודעות עבור סביבה טובה יותר. כבר כיום חלק מהערים הגדולות בעולם מחייבות שימוש בגז בהפעלת תחבורה ציבורית ופרטית, וסביר להניח כי בשנים הקרובות המגמה תגדל בצורה משמעותית. בעזרת הנעת רכבים בגז לדוגמא, ניתן ליהנות מיתרונות כגון:

–          תהליך הבערה נקי

–          הפחתת אחוז המזהמים בהשוואה לדלק

–          הפחתת התלות בנפט

–          מעבר לגז פחמימני מעובה (גפ"מ)

חשוב לזכור כי השימוש בגז נקי לסביבה נקיה הוא תוצאה ברורה של הצריכה הגדולה במשק. צריכה זו מגבירה את פליטת המזהמים אל הסביבה, ויוצרת מצב בו כדור הארץ מאבד משאבים, מתלכלך וצובר נזקים בלתי הפיכים. בניגוד לדלקים ניגרים כגון סולר, מזוט ובנזין, גז אינו מזהם את האוויר, המים או האדמה. השימוש בו מייצג חלופה עדיפה על פני שימוש בחשמל, המופק בתהליך הצורך את אותם דלקים ניגרים, או לחילופין מופק באמצעות פחם.

Yellow Semi Truck

גז נקי להפחתת התחלואה

גז נקי לסביבה נקיה תורם לאיכות החיים של האוכלוסייה. הוא מוריד את העלויות העקיפות הנגרמות כתוצאה מזיהום אוויר, מחלות בדרכי הנשימה ופגיעה בחי ובצומח. משתלם יותר עבור המדינה וארגונים גדולים לאמץ את שיטות ההנעה בגז, מאשר להתמודד עם הנזקים הצפויים כתוצאה מהמשך שימוש במקורות אנרגיה מיושנים. איכות סביבה ואוויר נקי באים לידי ביטוי בעיקר בהפחתת תחלואה, ולכן חשוב לנצל את היתרונות שלהם מוקדם ככל האפשר.

ההתמחות בטכנולוגיות ירוקות וידידותיות לסביבה היא תוצאה של שימוש במוצרים איכותיים ומתקדמים, בעלי יעילות אנרגית גבוהה. בנוסף, אי אפשר להתעלם מהנדסת האנוש, שמאפשרת את השימוש בגז נקי עבור לקוחות פרטיים, בעלי מפעלים, ארגונים גדולים ועוד. הנדסת אנוש זו מציבה סטנדרטים גבוהים של בטיחות ללא פשרות, ומוכיחה את יעילותה.

מדוע ישראל מעודדת שימוש בגז טבעי?

ישראל מעודדת מעבר לשימוש בגז טבעי כמקור אנרגיה עיקרי במטרה לעזור בהיבטים הבאים:

א. עזרה לצרכן – השימוש בגז מוזיל את עלויות ייצור החשמל ומוצרי התעשיה.

ב. עזרה למשק – המטרה של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים היא לעודד שימוש בגז טבעי, כדי לשפר את התחרות במשק ולקדם את הייצוא. פעולות אלו מביאות לחיזוק הכלכלה הישראלית, ותורמות ליצירת מקומות עבודה.

ג. עזרה לסביבה – כאמור, שימוש בגז טבעי מפחית את זיהום האוויר ואת פליטת גזי החממה, ולכן נחשב כיום לדרך האידיאלית לשמירה על איכות הסביבה.

לסיכום, הגז הטבעי נכנס לשימוש בהיקפים גדולים, וכיום הוא זמין ונגיש עבור צרכני תעשייה בינוניים וקטנים, עבור בתי עסק צורכי אנרגיה וגם עבור לקוחות פרטיים. גז נקי לסביבה נקיה מייצג בצורה מצוינת את העתיד של כדור הארץ, וחשוב להשקיע משאבים כדי להמשיך להשתמש בו.

אודות admin