בריכות שחיה ביתיות ושימוש באנרגיה ירוקה

בריכות שחייה ביתיות הן תענוג אמיתי, וכיום ניתן לרכוש בריכות כאלה במחירים מאד אטרקטיביים, וזאת משום שמחיר ייצורן ירד פלאים מרגע שהחלו לייצר בריכות מפיברגלס. בריכות פיברגלס הן בריכות שחיה לכל דבר המגיעות בכל גודל, עומק וצורה שתבחרו, הן עמידות לשנים רבות ונוחות לתפעול ותחזוקה. המחיר הנמוך שלהן נובע ממחיר הייצור הזול יחסית לייצור בריכות מבטון שעד לפני כמה שנים היו האופציה היחידה בשוק. בריכות פיברגלס יותר נוחות וקלות להתקנה, ואלה הסיבות שהמחיר שלהן נגיש ליותר ויותר משפחות.

היתרונות של בריכות שחיה מפיברגלס הן:

  • בריכות בכל גודל וצורה שתבחרו
  • התאמה גם לחצרות וגינות קטנות
  • ייצור והתקנה זולים
  • נוחות תפעול ותחזוקה קלה

מעבר ליתרונות אלה, המשותף לכל בריכות השחיה הביתיות או הציבוריות, הוא הצורך לחמם את המים, וכאן נמצא הקשר שבין אנרגיה ירוקה ובריכות שחיה. אנרגיה ירוקה משמעותה שימוש באנרגיה שאיננה מזהמת את הסביבה בשום צורה: לא בצורה ישירה או עקיפה. רוב האנרגיה שאנו עושים בה שימוש כיום היא אנרגיה המבוססת על שריפת דלקים שמזהמים את הסביבה על ידי פליטת גזים רעילים היוצרים את אפקט החממה המוכר לכולנו הגורם בין היתר ליצירת חור באוזון ולהתחממות כדור הארץ. גם אנרגיה חשמלית שנראית במבט ראשון ירוקה או נקייה, לא תהיה כזו אם היא מיוצרת על ידי תחנות כוח השורפות דלק. אנרגייה ירוקה משמעותה אנרגיה נקייה מכל זיהום אוויר, אדמה או מים. האנרגיה הזמינה ביותר לנו היא אנרגיית השמש, שמסוגלת לייצר גם חשמל וגם לחמם מים.

מערכות סולאריות לחימום מי בריכות שחיה ביתיות

כולנו מכירים את דודי השמש המצויים על כל גג בישראל. ניצול אנרגיית השמש לצרכי חימום מים מפחיתה את ייצור החשמל באופן משמעותי, ועל ידי כך את זיהום האוויר הנוצר מייצור החשמל בתחנות הכוח. אנרגיה ירוקה זו מנוצלת כיום גם לחימום מי בריכות בעונות המעבר, כאשר המים לרחצה קרים מידי אל מזג האוויר כבר נוח ומתאים לרחצה. מערכות סולארית ירוקות אלה הן למעשה מערכת גדולה של קולטי שמש מיוחדים המותקנים על גג הבית הנמצא בסמוך לבריכה. המים מהבריכה מוזרמים באמצעות משאבות מיוחדות אל הקולטים, ומסתובבים במערכת צינוריות מיוחדות המצויות בתוכן. המים מוזרמים לבריכה במערכת סגורה ומוחזרים שוב לקולטים עד שהם מגיעים לטמפרטורה הרצוייה והסירקולציה מופסקת. באופן הזה ניתן לחמם את המים על ידי בקרה לטמפרטורה הרצוייה לשם שימוש בבריכה.

מערכת סולארית זו דומה למערכת הסולארית של דודי החשמל, אלא שהיא מיוצרת ומיועדת לחימום כמויות גדולות של מים בזמן קצר יחסית. המערכת היא ירוקה לחלוטין ואיננה מזהמת את הסביבה כלל. בימי הקיץ החמים ניתן להשתמש במערכת כדי לקרר את המים בבריכה על ידי הזרמתם לקולטים בשעות הלילה ועל ידי הסירקולציה לגרום לקירורם.

למידע נוסף אודות בריכות שחייה כנסו לאתר שלנו עכשיו!

אודות admin