בנייה ירוקה: חיסכון אנרגיה בבית

עניין המודעות הסביבתית, לצד הרצון לחסוך בכסף בעקבות הכרזת הגזירות הכלכליות החדשות, הביא לחידוש ההתעניינות בנושא הבנייה הירוקה. במאמר הזה ננסה להסביר כיצד בנייה ירוקה יכולה לעזור לכם לחסוך אנרגיה בבית ובעקבות כך לצמצמם את הוצאותיכם הכספיות.

נעים להכיר: בנייה ירוקה           

יתרונות הבנייה ירוקהבנייה ירוקה, פירושה בנייה ידידותית לסביבה שבה אנחנו חיים. היא מאפשרת לדיירי המבנה ליהנות מרמת חיים גבוהה יותר, סביבה נעימה יותר ופחות ומזוהמת ואף לצמצם את השפעתה הסביבתית הכוללת והנזק המתלווה לתהליך הבנייה והשימוש במבנה. שיטת בנייה זו מבוססת על גישה מקיפה, אשר כוללת התייחסות לשלב המוקדם של התכנון והבנייה ולשלב מאוחר יותר הכולל מגורים ותפעול הבית. באמצעות תכנון נכון וחשיבה יצירתית אשר מתחשבים בנסיבות שונות ניתן להגיע לתוצאות אלו.

שיטת בנייה ירוקה מעודדת ניצול אנרגיה מרבית של משאבי הטבע, סגנון חיים הרמוני המתחשב בסביבה בה אנו חיים, מחזור חומר קיים וכן הימנעות ככל הניתן מפגיעה במשאבים טבעיים או ברמת החיים שלנו. התוצאה המתקבלת היא איכותית יותר, פשוטה ונוחה לשימוש, מצמצמת את זיהום האוויר והמים שלנו, ולעתים אף חוסכת לא מעט כסף.

בידוד קירות ירוק: טמפרטורה נעימה כל השנה!

בנייה ירוקה תורמת במיוחד בצמצום השימוש באנרגיית החשמל. בתים אשר נבנים בשיטה זו מאפשרים חדירה של אור שמש, כך שבעצם לא צריך להדליק אור באמצע היום. אך חשוב לא פחות, בעיקר במדינה חמה כמו ישראל, שיטת בנייה זו מאפשרת לנו להפחית באופן משמעותי את השימוש במערכות קירור ובמזגנים ועדיין ליהנות מטמפרטורה נעימה. הבתים הירוקים אטומים היטב ובעלי בידוד תרמי, ולכן מונעים מהקור (ומהחום) שמכשירי החשמל יוצרים "לברוח". בדיוק בשל סיבה זו ניתן לנצל את השימוש במזגן באופן חכם יותר, ולחסוך בהוצאות החשמל.

הבנייה הירוקה מונעת גם מקור ומחום להיכנס לדירה ומאפשרת לשמור על אקלים ביתי נעים לאורך זמן. זאת בניגוד לדירות ולבתים שאין להם בידוד תרמי, שבהם הטמפרטורה החיצונית משתלטת על האקלים הביתי, וגורעת מאיכות החיים של דיירי המבנה.

כמו כן, בתים אשר בנויים בסטנדרטים של בנייה ירוקה משתמשים בדוד שמש ולא בדוד חשמל. מכשיר זה מאפשר להם ליהנות ממים חמים, אשר זמינים עבורם במרבית ימי השנה, כיוון שישראל היא מדינה שופעת שמש. חימום המים באמצעות דוד שמש עשוי לחסוך מאות ואלפי שקלים מדי שנה עבור משפחה, מאחר והמים בעצם מתחממים באמצעות אנרגיה תרמית, אשר מגיעה מקרני השמש, ומומרים לאנרגיית חום.

חושבים ירוק

לבנייה ירוקה יש יתרונות רבים. לא רק שהיא מאפשרת לנו לשמור על עולם ירוק ונעים למען הדור הנוכחי ודור העתיד, אלא שהיא גם מאפשרת לצמצם בהוצאות, מבלי לפגוע באיכות החיים שלנו ואולי היא אפילו תורמת לשיפורה.

המאמר באדיבות: חברת האמה – יצרנית חומרי בידוד Snowhite

אודות admin