בנייה בסטנדרט ירוק

עבודות בנייה ירוקה

המודעות לאיכות הסביבה ולחשיבותה בחיי היום יום שלנו חודרת לכל תחום, וגם ענף הבנייה מתעדכן באופן שוטף בהתאם לחידושים הטכנולוגיים המאפשרים בנייה ירוקה יותר לאיכות סביבה גבוהה יותר. הקמת בתים "ירוקים" כבר מיושמת בהצלחה גדולה בכל רחבי העולם וגם בארץ.

בנייה ירוקה בנוף אורבניהדגש בטכניקה זו הוא ניצול משאבי הטבע הזמינים במקום, עבודה עם חומרי גלם ירוקים, שימוש באנרגיית השמש לצרכי הבית, תכנון קפדני של המקום ללא פגיעה בסביבה הקרובה, שימוש בחומרים שאינם פולטים רעלים, שימוש בחומרים שייצורם אינו דורש אנרגייה רבה וכדומה.

בנוסף לבניית בתים "ירוקים", גם עבודות עפר ותשתיות מתבצעות בשיטות ידידותיות או מתוך שימת לב מירבית לשמירה על איכות הסביבה מכל הבחינות.

שיטות של עבודות עפר ותשתיות איכות סביבה

ברוב עבודות הקמת מבנים יש צורך בעבודות עפר ברמה כזו או אחרת. חפירות מחוייבות המציאות כמעט בכל בניית בית, גשר, מחסן, מבנה תעשייתי וכדומה.

גם בעת סלילת כבישים או הנחת מסילות ברזל יש צורך בעבודות עפר וקידוחים שונים, כדי להניח את יסודות המבנים בצורה חזקה ובטוחה. עד כמה שזה נראה לא ישים, גם בסוג עבודות אלה ישנן שיטות עבודה טובות הכוללות כמה מרכיבים חשובים:
• פינוי של כל פסולת העבודות לאתרי הטמנה מורשים בלבד
• מיחזור חלק ניכר מפסולת עבודות העפר במתקנים מיוחדים לגריסה
• הפיכת פסולת עבודות העפר לחומר גלם לשימוש חוזר
• תכנון עבודות העפר מתוך התחשבות בסביבה ופגיעה מינימאלית בה
• שימוש בכלי עבודה מתאימים כדי לא לפגוע בסביבה שלא לצורך

פינוי פסולת עבודות עפר ומיחזור

עבודות בנייה ירוקה, בכל הקשור לעבודות תשתית, לקידוחים ועבודות אספלט שונות מתחילות בפינוי הפסולת לאתרי פסולת מורשים שבהם, ורק בהם ניתן להטמין פסולת בניין שאיננה מיועדת למיחזור. על חברת העבודות להיות בעלת רשיון לפינוי פסולת בניין ועליה לעשות זאת אך ורק למקומות אלה.

 

בנוסף, חלקים רבים מפסולת עבודות העפר ניתן למחזר, ולשם כך קיימות מכונות ניפוי גריסה מיוחדות המשמשות קבלנים שונים למיחזור הפסולת והפיכתה לחומר בניין חדש.

מיחזור פסולת הבניין מעניק לשמירה על הסביבה כמה יתרונות וביניהם:

• הפחתת כמות הפסולת המושלכת לשטחים פתוחים הוא המוטמנת באדמה
• צמצום נפחי פסולת הבניין באופן כללי
• מיחזור הפסולת משמש ליצירת חומרי בניין חדשים כגון: מצעים, חומר למילוי כיסויים לכבישים, כתשתית בניין ודרכים שונות וכדומה.

שמירה על איכות הסביבה באמצעות עבודות בנייה ירוקות מסוג עבודות עפר ותשתיות כוללות, אם כן, תכנון קפדני של העבודות תוך התחשבות מירבית בסביבה וכן פינוי הפסולת ומיחזורה על ידי ניפוי וגריסת הפסולת לשימוש כחומר בנייה חדש.

עבודות בנייה ירוקות לא רק מועילות לסביבת החיים שלנו ולטבע, אלא שהן חוסכות גם משאבים כספיים, גם בעת העבודות עצמם, ובשימוש בחומרים הממוחזרים שעלותם קטנה במיוחד.

 

המאמר בחסות נומה יצחק עבודות בנייה ירוקות

אודות admin