בדיקת מז"ח לשתיית מים טהורים יותר

שתיית מים טהורים היא חלק בלתי נפרד מהשמירה על איכות הסביבה. ככל שהמים המגיעים לצריכה עצמית נקיים ובריאים יותר, כך ניתן למנוע שימוש במאגרי מים טבעיים ופגיעה באיזון האקולוגי הקיים. לא רבים לוקחים בחשבון את המשאבים המושקעים בטיהור של המים באופן מלאכותי. טיהור מן הסוג הזה כרוך לעיתים קרובות בייבוש מאגרי מים, בפגיעה במקורות המחיה הטבעיים של הצמחים ובעלי החיים ובהפרה של האיזון הקיים בשטחים פתוחים.

השאלה העיקרית היא כיצד ניתן לשפר את איכות המים המיועדים לצריכה. כידוע, חדירת מים מזוהמים אל מערכת מי השתייה פוגעת בבני אדם, בבעלי חיים וגם בצמחיה. לפיכך, הדרך היחידה למנוע את חדירת המים וכך לשמור על איכות הסביבה היא להשתמש במז"ח.

מהו מז"ח וכיצד הוא תורם לאיכות הסביבה?

אביזר מניעת זרימה חוזרת פועל בצורה בסיסית, פשוטה ויעילה. מטרת השימוש באביזר היא להבטיח כי איכות המים המסופקים לא תפגע. אפשרות אחת להשיג את המטרה הזו היא לדאוג להפרדה מוחלטת בין מערכות מי שתייה לבין מערכות שאינן מיועדות לכך. ההפרדה האידיאלית היא מרווח אוויר בין צינור ההזרמה לבין השימוש, אולם יש מקומות בהם הפרדה מן הסוג הזה אינה אפשרית. במקומות אלו באים לידי ביטוי היתרונות של התקנת מז"ח. החובה על התקנתו חלה על עסקים, בתים פרטיים ובתים משותפים.

ההתקנה של מז"ח מתבצעת על ידי מתקין המוסמך לכך מטעם משרד הבריאות. בנוסף, האביזרים צריכים להיות מדגם מאושר ואת הבדיקות שלהם יש לבצע באופן הבא:

–          שימוש באביזרים נושאי תווי תקן

–          בדיקה כוללת של הציוד לפי תקנות משרד הבריאות

–          ניקוי וחיטוי מערכות מי שופכין

–          ביקורת שנתית של מתקין מוסמך

לבדיקת מז"ח התייעצו עם המומחים!

המידע מוגש באדיבות: שומר חיטוי מאגרי מים  – בדיקות מז"ח, טיהור מים וניקוי מאגרים.

אודות admin