אריזות ירוקות לכל מטרה

היום כבר יודעים כולם כי ללא אריזה טובה וחדשנית, אחת שמושכת את העין ואת היד לגעת בה המכירות של כל מוצר צריכה לא יתרוממו. כאשר מדובר באריזות יש להבין כי החדשנות היא שם המשחק. אריזות לשינוע ולאחסון אינן חייבות להיות בצורה מיוחדת, אלא שעליהן להתאים לארגון המחסן שאליהן הן נשלחות, בעוד שכל שאר האריזות צריכות להיות מעוצבות באופן כזה שימשוך את העין, וימשוך את תשומת ליבו של הצרכן.

סוגים שונים של אריזות

כל מוצר זקוק לאריזה. בין אם מדובר במוצר צריכה לרשתות קמעונאיות או אם מדובר במוצר שנמכר לחנויות בתפזורת, ואפילו מוצרים שמגיעים לבתי חרושת זקוקים לאריזות כדי לשנע אותם, ולסמן על גביהן מהי התכולה. בין האריזות המיועדות לצרכן לרכישה בחנויות ורשתות יש חשיבות רבה לעיצוב האריזה החלטה על קונספט האריזה. כדי למשוך את תשומת ליבו של הצרכן ישנן כמה סוגים עיקריים של קופסאות, שניתן להתאימן לצרכים השונים של היצרנים:

  • אריזת מזוודה – הן דוגמה טובה לאריזה שהיא גם מאד פרקטית, ונותנת הרגשה של ייחודיות.
  • אריזת מגש – מכסה או אריזת אוגדנים אף הם  מעניקים תחושה של משהו מיוחד שנמצא בתוך הקופסה.
  • אריזת אוגדן
  • אריזה למוצרי קידום מכירות

קופסאות אריזה אינן נמדדות רק בצורה החיצונית שלהן, אלא גם בייעוד שלהן והחומרים שמהן הן עשויות. הייעוד נקבע על פי המוצרים האמורים להיות ארוזים בתוך קופסאות אריזה אלה. יש אין ספור מוצרים שנידרש לארוז אותן לצורך שיווקם החל ממוצרי מזון, דרך מוצרי אלקטרוניקה ומחשוב, כלי אוכל, משחקים, צעצועים, מתנות שונות וכדומה. לכל תחום כזה ישנן אריזת שונות המעוצבות בצורה שונה, וגם החומר ממנו עשוייה האריזה משתנה מאריזה לאריזה.

אריזות ירוקות לסביבה בריאה יותר

אחת הבעיות עם אריזות פלסטיק הוא הנזק הסביבתי הגדול שהן מסבות לסביבה. המודעות לשמירה על הסביבה הביאה גם את תחום האריזות למחשבה ירוקה. אריזה ירוקה היא אריזה מתכלה העשויה משמן תירס, ולא כתוצר לוואי של הנפט שמצוי בייצור פלסטיק סטנדרטי. אריזה העשויה מתירס מתכלה במהירות, וכאשר הן נזרקות לזבל אורגני, קומפוסט, הן מתכלות תוך שלושה חודשים בלבד. הזמנת ושימוש באריזה מתירס שומרת על הסביבה יותר מכל אריזה אחרת. בנוסף לתירס שממנו עושים את הפלסטיק הירוק, בין עם מדובר בשקיות או בציפוי פנימי של מארזים שונים, ניתן גם לייצר גם אריזות שונות מנייר נטול עץ, ובכך להוסיף נדבך חשוב לשמירה על הסביבה. אריזה ירוקה מסוג זה שומרת על הסביבה בצורה עקיפה, כאשר היא איננה גורמת לכריתת עצים מסיבית, כדי לספק את צרכי תעשיית הנייר בעולם. השימוש בתחליף למטרות אלה מאפשר מוצרים באיכות מעולה שאינם נופלים בדבר ממוצרי הנייר הרגילים מבלי לפגוע בסביבה.

המאמר נכתב באדיבות – ז. לחוביץ בע"מ אריזות קרטון

אודות admin