איך חוסכים בחשמל?

העלייה במחירים ובהוצאות בסיסיות נוספות של בתי אב בישראל עוררה את השאלה כיצד ניתן לחסוך בחשמל. לצד שימוש נכון בתאורה, מזגנים או מכשירי חשמל נוספים, הדרך היעילה ביותר היא לנצל את היכולות של דוד שמש. כל מי שזקוק למים חמים יודע עד כמה אמצעי החימום עשוי להפוך למשאבת חשמל נטולת גבולות. לעומת זאת, עם דודי שמש ניתן לתרגם את האנרגיה הסולארית, ולהפוך אותה למים חמים עבור המפעל, הבית או העסק.

זכרו כי חיסכון בחשמל נמדד על פי מספר פרמטרים חשובים:

א. יעילות – החיסכון בחשמל לא אמור ולא צריך לפגוע באיכות החיים של המשתמשים. במילים אחרות, המטרה של חיסכון בחשמל היא לא לעודד את הצרכנים להתקלח במים קרים או להתפשר על טמפרטורות גבוהות בקיץ. החיסכון בחשמל צריך להשתלב עם אמצעים חדשים, ולנצל טכנולוגיות מתקדמות על מנת לענות על צרכי הלקוחות מבלי לדרוש מהם תשלומי הוצאות גבוהים.

ב. פונקציונאליות – חיסכון בחשמל תלוי בדרישות האישיות של כל לקוח. משפחות זקוקות לדודי שמש היות וההורים והילדים מתקלחים בנפרד, לעומת מפעלים או עסקים המשתמשים בדוד לצורך זרימה קבועה של מים חמים. חיסכון בחשמל הוא לא רק אמצעי להפחתת הוצאות אלא כלי להגברת הפונקציונאליות.

ג. אחריות ואיכות – דודי שמש ידועים בתור אמצעי החימום היעיל ביותר בישראל, ולכן חברות מקצועיות המתקינות אותם נותנות אחריות לזמן ארוך. המשמעות היא הוצאה חד פעמית על רכישה או תיקון של דוד שמש, בהשוואה לאמצעים אחרים הדורשים תחזוקה שוטפת ויקרה.

הדרך הנכונה לחסוך בחשמל היא להכיר את האופציות השונות. בכל הנוגע אל חימום הבית, הבחירה היא בדרך כלל בין חימום באמצעות דוד חשמל לדוד שמש. לדוד חשמל יש יתרונות משלו כגון חימום מהיר בחורף, אך כיום ניתן לשלב בין השניים. חברות המתמחות בהתקנה ושיווק של פתרונות חימום מים יודעות כיצד לספק ייעוץ מקצועי. הניסיון יבטיח ללקוח מידע מלא בעזרתו ניתן להשוות בין אמצעי החימום עד קבלת המסקנה המתאימה.

שימוש נכון בדוד

רכישת דודי שמש אינה מספיקה לצורך חיסכון יעיל בחשמל. על מנת לנצל את היתרונות של הדוד יש לדעת כיצד להשתמש בו. ראשית, החיסכון תלוי באופן בו אתם מנצלים את המים החמים הנוצרים בתוך הדוד. עליכם לוודא התקנה איכותית של הדוד, ולהתייעץ עם איש מקצוע כאשר אין מספיק מים חמים בברז. שנית, נסו לצמצם את מרווח הזמן בין המקלחות השונות של בני המשפחה. מקלחות סמוכות מאפשרות שימוש במים שכבר חוממו, לעומת מקלחות בשעות נפרדות אשר כל אחת מהן תדרוש חימום מחדש של הדוד.

לסיכום, פתרונות החימום והאמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות בתי האב בישראל מאפשרים חיסכון בחשמל. כל מה שצריך לעשות על מנת ליהנות מהם הוא להגדיר את הצרכים ולקבל החלטה.

נכתב באדיבות חברת בנימיני דודי שמש

 

אודות admin